3 yılda 107 milyon Euro zarar!

3 yılda 107 milyon Euro zarar!
3 yılda 107 milyon Euro zarar!
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Toplantısı'nda kulübün mali durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özbek, Galatasaray'ın son 3 sezonda 107 milyon Euro zarar ettiğini söyledi.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ile izleme süresi konusunda görüşme halinde olduklarını ifade eden Dursun Özbek, " Galatasaray Spor Kulübü, 2012-2013 sezonu itibariyla 38 milyon Euro zarar etti, bu yetmedi 2014 sezonunda da 39 milyon Euro zarar etti, bu da yetmedi, 2014-2015 sezonunda 30 milyon Euro zarar etti. Topladığımız zaman 107 milyon Euro'luk zarar söz konusu. Bunun üzerine UEFA uyarıda bulundu. 'Ayağını denk al, seni izlemeye alıyorum' dedi. 'İzlemeye alıyorum' demek, bundan sonra yaptığın her hareketi kontrol edeceğim ve 2 yıl içerisinde mali kriterlerde düzelme göstereceksin" ifadelerini kullandı.

İşte Galatasaray en büyük sorunu!

Galatasaray Başkanı, izlemenin 2015-2016 sezonunun bitiminde sona ereceğini vurgulayarak, "UEFA ile sanırım Ekim'in 5'inde görüşeceğiz. Mali hareketleri açıklayacak, daha sonra yeniden bir bildirim yapacağız. Benim ve yönetimimin en büyük arzusu ve çalışması, dünya markası olan Galatasaray'ın UEFA organizasyonlarından mahrum kalmasının önüne geçmesini sağlamaktır" dedi.

Dursun Özbek, Galatasaray'ın son 3 sezondaki 107 milyon Euro zarar etmesinin en büyük nedeni bu dönemlerde yapılan transferlerdir. 60 yakın transfer yapılmış, bir çoğunun ismini dahi duymadığınızdan eminim" şeklinde konuştu.

Trabzonspor-Galatasaray maçı Cüneyt Çakır'ın