4.7 milyon dolarlık adam

Geçen sezon Yunanistan'ın Panathinaikos kulübünde forma giyen milli basketbolcu İbrahim Kutluay, Ataköy Crowne Plaza Oteli'nde düzenlenen ve Ülkerspor Kulübü Başkanı Orhan Özokur ile...

İSTANBUL - Geçen sezon Yunanistan'ın Panathinaikos kulübünde forma giyen milli basketbolcu İbrahim Kutluay, Ataköy Crowne Plaza Oteli'nde düzenlenen ve Ülkerspor Kulübü Başkanı Orhan Özokur ile Ülkerspor Genel Müdürü Lütfi Arıboğan'ın da hazır bulunduğu törende, kendisini dört yıllığına Turuncu-Yeşilli kulübe bağlayan resmi sözleşmeye imza attı. Bu transferde İbrahim Kutluay'a, Ülker'in reklam kampanyalarında da yer alması şartıyla, dört yıllığına 4 milyon 700 bin dolar transfer ücreti verileceği açıklandı.
Kutluay, üç yıllık aradan sonra Ülkerspor ile Türkiye Basketbol Ligi'ne yeniden dönmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Türkiye'de ve Avrupa'da önemli başarılara imza atacağız. Takım arkadaşlarımla birlikte Ülkerspor'u zaferlere taşıyacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Ülkerspor Kulübü Başkanı Orhan Özokur ise Ülkerspor kadar Türk basketbolunun da İbrahim'e ihtiyacı olduğunu ifade ederek, "İnanıyorum ki İbrahim'in katılımıyla Ülkerspor olarak daha ilerilere gideceğiz ve ülkemizi daha yukarılarda temsil edeceğiz. İbrahim'in tercihinin yeni kuşaklar için önemli bir mesaj olduğu kanaatindeyim" görüşünü belirtti.
İbrahim daha sonra, kendisi için hazırlanan 10 numaralı Ülkerspor formasıyla basın mensuplarına poz verirken, milli basketbolcuyu ilk kutlayanlardan biri de, takım kaptanı Harun Erdenay oldu. İmza törenini basın mensuplarının bulunduğu bölümden izleyen Harun Erdenay yaptığı açıklamada, "İbrahim Kutluay'ın Ülkerspor'a gelmesi bizim için büyük şans. İbrahim başarısını kanıtlamış bir oyuncu olarak uzun yıllar Ülkerspor'a başarıyla hizmet edecektir" şeklinde konuştu.
Zaza Pachulia parlıyor
Amerika Profesyonel Basketbol Ligi'nde NBA 'draft'inde Orlando Magic tarafından ikinci tur 42'nci sırada seçilen Ülkersporlu Zaza Pachulia, Yaz Ligi'nde yüksek bir performans gösteriyor. Gürcü asıllı oyuncu, Orlando Magic'in Minnesota'yı uzatmada 101-98 yendiği karşılaşmaya ilk beşte başlayan Zaza Pachulia 22 sayı üretti. 13 ribaund alan genç sporcu, 2 asist, 2 top çalma ve 2 blokluk performansıyla yıldızlaştı. Basın, Zaza Pachulia'nın genç ve tecrübesiz olmasına karşın 12 sayı ve 8.7 ribaund ortalamasıyla oynadığına dikkati çekerek, Orlando Magic'in hemen sözleşme imzalaması gerektiğinin altını çizdi. (Spor Servisi)