4 bin oy cepte

4 bin oy cepte
4 bin oy cepte
Fenerbahçe başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, olağanütü genel kurula oldukça iddialı hazırlanıyor.

Başkan Aziz Yıldırım’ın favori olduğu yorumlarının aksine Mehmet Ali Aydınlar ve kurmayları sonucu büyük merakla beklenen seçimi kazanacaklarına inanıyor. Öyle ki Aydınlar cephesi, katılım ne olursa olsun 4 bin oylarının şimdiden garanti olarak görüyor.Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Aydınlar’ın ekibinden yetkililer, “Şimdiden 4 bin oyumuz garanti. Daha fazlasını da bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Aydınlar’ın ekibi, Başkan Yıldırım’ın yıllardır büyük destek verdiği amatör şubelerde bölünme olduğunu ve buradan da çok sayıda oy beklediklerini dile getiriyor. Yine bir diğer önemli detay da derneklerin seçimdeki etkisi olacak. Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi derneklerden de kendilerine önemli bir destek olduğunun altını çiziyor.

Mehmet Ali Aydınlar’ın seçim ofisinden dün 1200’e yakın kongre üyesi bizzat telefonla arandı. Kongre üyelerinden seçime katılmaları ve Aydınlar’a destek vermeleri istendi. Alınan bilgiye göre telefonla ulaşılan 700’den fazla kulüp üyesi Aydınlar’a oy vereceğini dile getirdi.

Bütçe ve şeffaflık
Mehmet Ali Aydınlar’ın sarı-lacivertli kulüpte başkanlık görevine seçilmesi halinde ilk işi kulübün bütçesini düzenlemek ve giderlerini azaltmak olacak. Aydınlar kendi uzmanlık alanı olduğu için kulübün öncelikli olarak sağlıklı bir gelir-gider dengesine kavuşması için projeler hazırladı. Bunun yanı sıra kulüpteki ekonomik tablonun şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılması konusu da Aydınlar’ın önemle üzerinde durduğu hususların başında geliyor.

Aziz Yıldırım'dan SMS'li çağrı


‘Biz varken onlar yoktu’
Mehmet Ali Aydınlar, dün akşam da üyelerle biraraya geldi, “3 Kasım yeni bir başlangıç olacak” dedi. Aydınlar “Biz varken onlar yoktu, sonradan geldiler. Üyelerden kaçan yönetim olmayacağız tekrar eski aile ortamına döneceğiz. İnşallah bundan sonra Fenerbahçe olarak birarada olacağız” ifadelerini de kullandı.

Barut’u ikna etti
Mehmet Ali Aydınlar’ın yönetim kurulu listesinden bazı isimler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ünlü ilaç firması Abdi İbrahim’in sahibi Nezih Barut’un, Aydınlar’ın listesinde olduğu belirtildi. Ayrıca yoğun iş temposu sebebiyle yöneticiliği düşünmeyen Hamdi Akın ile Aydınlar’ın görüşmeleri ise devam ediyor.

Yıldırım ve Aydınlar'a tepki