'41 puana 41 kere maşallah'

'41 puana 41 kere maşallah'
'41 puana 41 kere maşallah'
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, "Zaman zaman endişelensem de lige veda edeceğimizi hiç düşünmedim" dedi.

ANKARA - İlhan Cavcav, Spor Toto Süper Ligin 30. haftasında deplasmanda Gaziantepspor'u yenerek puanını 41'e çıkartan Gençlerbirliği'nin önemli bir başarı sağladığını ifade etti.

Puan cetvelinde üst sıralara yaklaştıklarını anlatan Cavcav, " Zaman zaman endişelensem de lige veda edeceğimizi hiç düşünmedim. 91 yıllık büyük bir camia olarak çok büyük hatalara düşülmediği sürece Gençlerbirliği forması ve arması Süper Ligde kalacak kadar güçlüdür. 41 puanımız var, 41 kere maşallah diyorum ve futbolcularımla teknik ekibimi de tebrik ediyorum" diye konuştu.

Ligde zor günler yaşadıklarını ve camia olarak eleştirildiklerini hatırlatan Cavcav, şunları söyledi:
"Her zaman olduğu gibi bu sene de ilk yarıda Gençlerbirliği'ni lige veda ettiren yorumlar yapıldı. Bunlardan bazıları futbolu bilmeyen acemi arkadaşlar. Onlara bir şey diyemiyorum ancak futbolun içinden gelen, Gençlerbirliği camiası içinden yetişmiş eski yönetici ve gazetecilerin takımın kötülüğünü istercesine yaptıkları yorumlar beni üzüyor. Gençlerbirliği yenildiğinde en çok benim üzüldüğümü gayet iyi biliyorlar. "

"Cavcav üzülsün" diye tuttukları takım olan Gençlerbirliği'nin yenilmesine, kötü durumlara düşmesine sevinen şahıslar olduğunu ileri süren tecrübeli Başkan, şöyle devam etti:
"Hem Gençlerbirliği'ni tutacaksın hem de için için düşmesini isteyeceksin. İnsan böyle hasta olur. Yönetime girememiş, kulüpte işine son verilmiş şahısların gazeteci ve yorumcu kimliğinin arkasına saklanarak kamuoyunda itibarımı zedelemek için neler yaptıklarını izliyorum. Ancak zannımca bu arkadaşları bu hale getiren Gençlerbirliği'nin istedikleri yerde olmaması değil, kendilerinin bu kulüpte istedikleri yerde olamamalarıdır. Kimse kişisel menfaatlerine Gençlerbirliği sevgisini kılıf haline getiremez."

"GENÇLERBİRLİĞİ'NİN KAPISI HER ZAMAN AÇIK"

Gençlerbirliği'nin kapısının her zaman kulüp için çalışacak ve destek olacak insanlara açık olduğunu belirten Cavcav, şunları söyledi:
"Bu kulübü seven herkesin, her taraftarımızın bu kulüpte yapacağı işler var. 'Ben bu kulübe fayda sağlayacağım' diyene hiç bir zaman hayır demedim. Futbol okulu burada, altyapıdaki pırıl pırıl gençlerimiz burada, gerek onlara destek vererek gerekse ve kişisel çevresinde herkes bir şeyler yapabilir. Kimse şunu zannetmesin ki Gençlerbirliği çatısı altında bulunmak servetle ilgilidir. Gençlerbirliği için güzel şeyler yapacağını yaptıklarıyla ispat edecek herkes bizim için son derece değerlidir."

Yöneticiliği boyunca kulübe sadece maddi değil maddi manevi destek olacak insanlarla çalıştığını, yine bu özellikteki kişilerle Gençlerbirliği'ni başarıya götürecek, okul, kolej, üniversite ya da akademi gibi projeleri hayata geçireceklerini dile getiren İlhan Cavcav, "İki cümleyi bir araya getiremeyen hatta iki cümle kuramayan adamların da bize neyi, nasıl yapacağımız konusunda akıl vermek yerine kendi hayatlarına bakması gerekir" şeklinde konuştu. (AA)