48. Oscar'lar dağıtıldı

Milliyet'in geleneksel Yılın Sporcuları ödülleri Doğan Medya Center'da düzenlenen törenle dağıtıldı.

İSTANBUL - Milliyet'in geleneksel Yılın Sporcuları ödülleri Doğan Medya Center'da düzenlenen törenle dağıtıldı. Yılın sporcusu Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Halil Mutlu olurken, üst üste üçüncü kez bu unvana layık görülen Mutlu'nun ödülünü Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan verdi. Yılın takımı Efes Pilsen Basketbol Takımı olurken, Fenerbahçe'nin file bekçisi Rüştü Reçber, yılın futbolcusu, A Milli Basketbol Antrenörü Aydın Örs yılın antrenörü seçildiler. Yılın spor adamları ödülünü de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer paylaştılar.
Jübilesinin tüm gelirini TEGEV'e bağışlayan "Şifo" lakablı Mehmet Özdilek onur ödülüne, İstanbul İl Gençlik Spor Müdürü Vedat Bayram da şükran
ödülüne layık bulundular. Namık Sevik Ödülü'nün sahibi başarılı ve ünlü gazeteci Şansal Büyüka plaketini Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Necil Ülgen'in elinden aldı. Özel ödüle layık görülen Rumen teknik direktör Mircea Lucescu'ya ise plaketini Milliyet Gazetesi Başyazarı Güneri Civaoğlu verdi.
Dünya Kupası finallerine katılmaya hak kazanan ve bu başarısıyla Milliyet okurlarının oylarıyla kürsünün en tepesine çıkan A Milli Futbol Takımı ödülünü almak için podyuma çıktığında adeta yer yerinden oynadı. Tarkan'ın Milli Takımımız için bestelediği şarkı eşliğinde, Ay-Yıldızlı balonlar ve bayraklarla süslü kürsüye çıkan Milli Takımımız'a ödüllerini Doğan Yayın Medya Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ verdi. (Spor Servisi)