5 maçta 580 bin 500 lira ceza

5 maçta 580 bin 500 lira ceza
5 maçta 580 bin 500 lira ceza
Kayserispor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararınca ligin ikinci yarısındaki 5 maçta taraftarlarının neden olduğu kötü tezahürat ve saha olaylarından dolayı 580 bin 500 lira para cezası aldı.

KAYSERİ - Sivasspor, Kasımpaşa, Elazığspor, Gençlerbirliği maçlarında taraftarlarının neden olduğu saha olayları ile kötü tezahürat nedeniyle 4 maçta 430 bin 500 lira ceza alan sarı-kırmızılı ekip, son olarak sahasındaki Bursaspor maçında taraftarlarının tezahüratları nedeniyle de 150 bin lira daha para cezasına çarptırıldı.

PFDK'nın 20 Mart tarihli kararında Bursaspor maçındaki taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150 bin lira ceza verildiği bildirildi.
Kayserispor, PFDK tarafından ligin ikinci yarısında yaptığı 5 maçta toplam 580 bin 500 lira cezaya çaptırılmış oldu.

Sarı-kırmızılı takıma ayrıca son dönemde aynı nedenle 2 maç da kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verildi.

DOMINGOS'LA YOLUNU AYIRDI

Kayserispor Kulübü, Bursaspor maçından önce izin alıp ülkesi Portekiz'e dönen Domingos Paciencia ve yardımcılarıyla yollarını ayırdığını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:
"Domingos Paciencia ile yardımcıları Joao Carlos Viana Cunha Costa ve Rui Miguel Souto Maior Dos Santos ile karşılıklı görüşülerek sözleşmeleri feshedilmiştir. Kendilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz." (AA)