5 yıl men ve 60 bin Euro!

5 yıl men ve 60 bin Euro!
5 yıl men ve 60 bin Euro!
Atletico Madrid ile Deportivo arasında geçtiğimiz hafta oynanan maç öncesi çıkan kavgaya karışan taraftarlara 60 bin Euro para ve 5 yıl spor müsabakalarından men cezası verilmesi talep edildi.

İspanya'da sporda toleranssızlık, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve şiddet olaylarına karşı 2007'de kurulan daimi ulusal komisyon, Deportivolu bir taraftarın ölümüyle sonuçlanan olayda kavgaya karışanlara yeni cezalar getirilmesini istedi.

Komisyon, "Frente Atletico" ve "Riazor Blues" adlı taraftar gruplarında kavgaya karıştığı tespit edilen 88 kişinin her birine 60 bin birer Euro para ve 5 yıl İspanya'daki tüm spor müsabakalarından men cezası alması gerektiğini gerektiğini ifade etti. Ayrıca, kavga günü Vicente Calderon Stadı'nın dışında rakip takım taraftarlarını kışkırttığı ve güvenlik görevlilerinin işlerini yapmalarını engellediği tespit edilen Atletico Madridli 4 taraftar için de 3 bin birer avro para cezası ve 12 ay boyunca tüm spor müsabakalarına giriş yasağı istendi.

Bu arada La Liga'da bu hafta oynanacak Rayo Vallecano-Sevilla, Real Madrid-Celta Vigo ve Barcelona-Espanyol maçları, "güvenlik açısından yüksek riskli" kategorisinde gösterildi. (AA)