'50' çuval incir berbat oldu!

Lakers her zaman NBA'in en popüler takımlarından biri olagelmiş, tüm dünya üzerinde binlerce taraftarı olan bir takım. Clippers ise 'Melekler Şehri'nin 'öteki takımı' olarak her zaman ikinci planda kalmış bir ekip.

LOS ANGELES - Lakers her zaman NBA'in en popüler takımlarından biri olagelmiş, tüm dünya üzerinde binlerce taraftarı olan bir takım. Clippers ise 'Melekler Şehri'nin 'öteki takımı' olarak her zaman ikinci planda kalmış bir ekip. Hal böyle olunca Lakers-Clippers derbilerinde Clippers için alınan galibiyetler ayrı bir önem taşıyor. Kırmızı-Mavililerin, Los Angeles Lakers karşısında son olarak aldığı 118-110'luk galibiyet ise apayrı bir sevinç kaynağı. Üç maçlık yenilgi serisine son veren takım, 38 galibiyete ulaşarak Batı Konferansı'nda Golden State Warriors'ı yakaladı.
Clippers, 10 sayılık farktan gelerek maçı koparmayı başarırken, Corey Magette 39 sayıyla kariyer rekorunu kırdı. Takımın yıldızı Elton Brand de 32 sayı üretti, ancak tüm takım için maçın kahramanı Sam Cassell'di. 37 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu, son çeyreğin en kritik anlarında sahneye çıkıp 12 sayı ve 3 asiste imza attı. İyice kızışan play-off yarışında Clippers ve Golden State Warriors son dört maça 'atbaşı' girerken, Lakers bu iki ekibin yalnızca 1.5 galibiyet önünde ve Mor-Sarılılar için de son sekiz takım rezervasyonu henüz garanti deği.
Son altı şut kaçtı
Lakers cephesinde tek olumlu gelişme, Kobe Bryant'ın bu sezon dokuzuncu kez 50 sayı barajını geçmesiydi. Wilt Chamberlain'den sonra bir sezonda 50 sayı barajını en çok geçen ikinci isim olan Bryant, maç boyunca 33'te 17 şut isabeti sağlarken, kullandığı 15 serbest atışta da topu potadan geçirmeyi başardı. Ancak yıldız oyuncu maçtaki son altı şutunda isabet sağlayamayınca takımının yenilgisini önleyemedi. (Spor Servisi)