'50 milyon Dolar' iddiası için suç duyurusu

'50 milyon Dolar' iddiası için suç duyurusu
'50 milyon Dolar' iddiası için suç duyurusu
Fenerbahçe taraftarı Saadettin Sakızcı, Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın "Fethullah Gülen grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istedi. Yıldırım bu parayı vermeyince malum süreç başladı" şeklindeki sözleri ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Bir turizm firmasında genel müdür olarak çalışan, 52 yaşında, evli ve 2 çocuk babası olan Saadettin Sakızcı, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunduktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz'a ifade verdi.

"YARSUVAT SÖZÜNE GÜVENİLEN BİR HUKUKÇU"

İfadesinde, sarı-lacivertli kulübe, "1 milyon üye kampanyası" çerçevesinde üye olduğunu aktaran Sakızcı, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın sözüne güvenilen bir hukukçu olduğunu belirterek, " Fenerbahçe Kulübü'ne maddi delillere aykırı operasyon yapıldığını düşünmekteyim. Bir vatandaş olarak ihbar ve şikayet hakkımı kullanmak üzere Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat ettim" ifadelerini kullandı.

"O SÖZLERİ OGÜN ALTIPARMAK DA SÖYLEDİ"

Sakızcı, ifadesinde, eski milli futbolcu ve spor yazarı Ogün Altıparmak'ın da 3 Temmuz Operasyonu'nun başladığı günlerde, "Hizmet Hareketi, Fenerbahçe Kulübü'nden 50 milyon dolar haraç istemiştir. Verilmeyince bu operasyon yapılmıştır" dediğini iddia etti.

Saadettin Sakızcı, Türk futbolunun bu döneminin aydınlatılmasını istediklerini ifade ederek, bu konuda elinde bilgi ve belge olan herkesin Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat etmesi gerektiğini söyledi. (AA)