'6-7 Eylül olayları gibi'

'6-7 Eylül olayları gibi'
'6-7 Eylül olayları gibi'
Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Fenerbhaçe'nin şampiyonluğu sonrası Bağdat Caddesi'nde GS Store'a yapılan saldırı için, "Tarihimizin yüz karası olarak kayıtlara geçen 6-7 Eylül olayları olmuştu. Görüntüleri görünce oradaki resimleri çağrıştıran bir imaj oluştu" diye konuştu.

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Şükrü Ergün, Fenerbhaçe'nin şampiyonluğu sonrası resmi siteden yayınlanan kutlama mesajı hakkında, "Sürpriz değil, ama Türkiye 'de sûni olarak yaratılan ortamdan dolayı insanların bunu sürpriz olarak görmeleri söz konusu olabilir. Ancak bu olması gerekendir. Biz de olması gerekeni yaptık" dedi.

Uslu'dan Galatasaray'a: Yemezler!


BEŞİKTAŞ KENDİ İÇERİSİNDE DEĞERLENDİRMESİ YAPMIŞTIR

Ergün, Beşiktaş'ın Cuma günü Fenerbahçe'nin seyircisiz oynama cezası kalksın şeklindeki açıklamasının hem siyah beyazlı yönetim içerisinde hem de Beşiktaş'ın taraftarları içerisinde yeterince değerlendirildiğini bu nedenle kendilerinin daha fazla yorum yapmayı gerekli görmediklerini söyledi.

YAĞMAYI YAPANLARA 'FENERBAHÇELİ' DEMEK, FENERBAHÇE'YE HAKARET OLUR

Kulüp sözcüsü Ergün, Bağdat Caddesi'ndeki GS Store'u yağmalayanlar için "Ben onları Fenerbahçe taraftarı olarak görmüyorum. Bunu bu şekilde görmek Fenerbahçe taraftarına hakaret olur. Ben Fenerbahçe taraftarının bu seviyede olduğuna inanmıyorum" ifadelerini kullandı.

GÖRÜNTÜLER BANA 6-7 EYLÜL OLAYLARINI HATIRLATTI

Fenerbahçe'nin bu konuda kendilerini arayıp, olaydan duydukları üzüntüyü dile getirip getirmedikleri konusundaki soruya Ergün, "Bu Fenerbahçe yönetiminin tasarrufunda olan bu konudur. Bir şey söyleyemeyiz. Ama ben bu yağmayı yapanların ne Fenerbahçeli olduğuna ne de taraftar olduğuna inanıyorum. Bu son derece adi bir suçtur. Bir ticari kuruma karşı yapılmış bir suçtur. Yağmalama suçudur. Resimleri gördüğümde kanım dondu. Türkiye'de tarihimizin yüz karası olarak kayıtlara geçen 6-7 Eylül olayları olmuştu. Görüntüleri görünce oradaki resimleri çağrıştıran bir imaj oluştu. Vandalizm, barbarlık. Ama bunu kesinlikle Fenerbahçe camiasıyla bağdaştırmıyorum. Daha önce de olmuştu, ama böylesine içeri girip paraların alınması, formaların yakılması, malların yağmalanması, ancak 6-7 Eylül'de olmuştu" yanıtını verdi.

Bağdat Caddesi'nde taraftar gerginliği


HAKEMLER ÖZGÜR İRADELERİYLE KARAR VEREMİYORLAR

Hakem konusunda yorum yapmayacağını belirten Ergün, Elazığspor maçında verilmeyen penaltı pozisyonu için "Daha önce de söylediğim gibi bunların hakemlerin özgür iradeleriyle verdikleri kararlar olduğuna inanmıyorum" diye konuştu.

BİLANÇO SEZON SONUNDA

Şükrü Ergün, "Galatasaray'ı şampiyonluktan uzaklaştıran etkenler nelerdi" sorusu üzerine "Sezon bitsin, bittikten sonra konuşalım" ifadelerini kullandı.

BAŞARI ÖLÇÜTÜ ŞAMPİYONLUKTUR

"Sezon sonunda ikinci olarak doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne giden, Türkiye kupasını kazanan bir Galatasaray olursa bu başarı olarak kabul edilebilir mi?" şeklindeki soru için Ergün, "Bu nereden baktığınıza bağlı. Ben bir taraftar olarak Galatasaray'ın başarısının şampiyonluktan geçtiğine inanıyorum. Şampiyonluk yoksa ligi yüzde yüz başarılı bitirdik diyemeyiz; ama doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne gidip, Türkiye kupasını da kazanırsak bu küçümsenemez" şeklinde konuştu.

GS Store saldırısında 13 tutuklama


FENERBAHÇELİ DOSTLARIMIZ BU UMUDUN PEŞİNDEN KOŞACAKLARDIR

Şükrü Ergün, Fenerbahçeli yöneticilerin sarı lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'ne gitme ihtimali olduğu yönündeki açıklamaları için "Bu aşamada söylenenlerin ne derece gerçeği yansıttığını bilmiyorum. UEFA'nın aldığı kararların üzerine gidilmesi bu aşamada sonuç doğurur mu bilmem; ama şu anda verilmiş bir karar var. Ortada da bir defacto karar var. Ben bunun üzerine konuşuyorum. Hukukçular kararın değişmeyeceğini söylüyorlar; ama bu Fenerbahçeli dostlarımız için bir umuttur, umudun peşinde koşacaklar" dedi.

DROGBA YETİŞSE İYİ OLUR

Kulüp sözcüsü, Didier Drogba'nın sakatlığıyla ilgili olarak "7 Mayıs'taki kupa finaline yetişse iyi olur" diye konuştu.

LUCESCU GÜNDEMİMİZDE YOK

Şükrü Ergün, "Lucescu, çok sevdiğimiz bir teknik direktör olmasına rağmen, Galatasaray'ın gündeminde hiç yok. O nedense Galatasaray'ın gündemine enjekte ediliyor. Sabah telefonumda bazı mesajlar gördüm, 'Dün akşam Lucescu'yla yemek yemişsiniz, haberini yapabilir miyiz' diye. Artık ne söyleyebilirim. Lucescu çok düzgün, efendi bir insandır. Kendisiyle kısa sürede olsa çalışma imkanı buldum. Bundan dolayı da çok mutluyum. Galatasaray, her yıl antrenör değiştiren bir kulüp değildir. Galatasaray'ın antrenör değiştirme planı yoktur. Burası deneme tahtası değil" dedi.

MANCINI İLE DEVAM

Ergün, sezon sonu ortaya çıkabilecek duruma göre bir değişiklik olmayacağını belirterek, "Yeni sezonda Roberto Mancini ile devam edeceğiz" diye konuştu.

Drogba'nın yerine Balotelli