'7'de 7 yaparsak şampiyon oluruz'

'7'de 7 yaparsak şampiyon oluruz'
'7'de 7 yaparsak şampiyon oluruz'
Süper Lig'in 28. haftasında Gaziantepspor ile mücadele edecek olan Galatasaray, maçın hazırlıkları sürdürdü. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, "7'de 7 yaparsak şampiyon oluruz diye düşünüyorum" dedi.

"İLERLEYEN HAFTALARDA YİNE LİDERLİĞİ ALACAĞIZ VE SEZON SONUNDA İSTEDİĞİMİZ YERDE OLACAĞIZ"

Hamza Hamzaoğlu, Trabzonspor'a mağlup olduklarından dolayı üzgün olduklarını ifade ederek, "Kazanmayı ümit ettiğimiz, avantajımızı devam ettirmek istediğimiz maçı kaybettik. Rakiplerimiz avantajlı oldu. Açılmış bir fark yok, daha 7 hafta var. Sadece avantaj kaybettik. İlerleyen haftalarda yine liderliği alacağız ve sezon sonunda istediğimiz yerde olacağız" ifadelerini kullandı.

"SEMİH BUGÜN ANTRENMANA ÇIKTI. MELO İSTEDİĞİMİZ SEVİYEDE DEĞİL"

Semih Kaya ve Felipe Melo'nun sakatlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan teknik adam, "Bu hafta sonuna kadar bakacağız. Semih bugün antrenmana çıktı. Melo istediğimiz seviyede değil. Maçlarla mı o seviyeye çekeriz, antrenmanlarla mı ona hafta sonu bakacağız şeklinde konuştu.

7'de 7 yaptıkları taktirde şampiyon olacaklarını kaydeden Hamzaoğlu, "Diğer maçların ciddi ve önemli olduğunu unutmamak lazım. Herkes herkesi yenecek durumda. Sezon sonunda şampiyon olarak bitireceğimize olan inancımızı kaybetmedik" dedi.

"HAKEMLER DE HATA YAPACAKTIR"

Fenerbahçe -Bursaspor maçını yöneten hakemin tartışmalı kararlar verdiğinin hatırlatılması üzerine Hamzaoğlu, Tartışmalı kararlar her maçta oluyor. Ofsayttı, değildi, bir sürü şey konuşuluyor. Bunlar maç içinde ani verilmesi gereken kararlar. Biz kendimiz ne yapıyoruz ona dikkat etmeliyiz. Hakemlerde hata yapacaktır ifadelerini kullandı.

Gaziantepspor maçında Wesley Sneijder'den yoksun olacaklarının hatırlatılması üzerine saruı-kırmızılı hoca, "O bölgede Emre Çolak'ı düşünüyoruz. Geçen hafta iyi oynadı. Şu anki performansı da iyi" dedi.

Savunma ağırlıklı oynamadıklarını ifade eden Hamzaoğlu, "Biz çekilip birinci bölgede savunma yapan takım olmamalıyız. Bunu her maçta sürdüreceğiz. Bu oyun anlayışında olan her takım pozisyon verir. Rakiplerimizden çok fazla pozisyon vermiyoruz. Önlemler alınıyor ama yediğimiz goller seken toplardan oluyor. Aynı oyununu oynamaya devam edeceğiz. Önemli olan yediğimizden bir fazlasını atabilmek" şeklinde konuştu.

"TELLES VE SABRİ'DEN MEMNUNUM"

Alex Telles ve Sabri Sarıoğlu'nun performansları hakkında da açıklamalarda bulunan Hamzaoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Telles'ten de Sabri'den de memnunum. Bir şey yapan insan hata yapar. Biz onların yaptığı hataları görüyoruz ama iyi şeylerini görmüyoruz. Telles ve Sabri'den memnunum. Sahada bir şey üretmek istiyorlar. Onlarda bu hatalarını en aza indirecekler. Biz hep sonda hata yapanı görüyoruz ama asıl problem daha farklı yerlerde başlıyor. Başarı detaylarda saklı. Detayları iyi görmek gerekiyor."

"BURAK'TAN FİZİK OLARAK YÜZDE 100 RANDIMAN ALAMIYORUZ"

Burak Yılmaz'ın sakatlık durumu hakkında da konuşan Hamzaoğlu, "Burak oynayabilecek durumda. Antrenmanda sakatlığı yükseliyor. Fizik olarak yüzde 100 randıman alamıyoruz. Oyunda tutmak istiyoruz. Çünkü çok önemli bir özelliği var. Hafta sonuna kadar durumuna bakacağız" dedi. Mustafa Akın (DHA)