A Milli Basketbol Takımı aday kadrosu

A Milli Basketbol Takımı aday kadrosu
A Milli Basketbol Takımı aday kadrosu
4-20 Eylül 2015 tarihleri arasında Fransa, Hırvatistan, Almanya ve Letonya'nın ortak organizasyonu ile düzenleyeceği 2015 FIBA Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takımımızın aday kadrosu açıklandı. NBA'de Oklahoma City Thunders forması giyen Enes Kanter, özür dilemediği için kadroya davet edilmedi.

RADİKAL - Grup maçlarını Almanya 'nın Berlin kentinde oynayacak olan A Milli Takımımız, İzlanda, İspanya, Sırbistan, İtalya ve Almanya ile karşılaşacak.

12 Dev Adam, ilk maçını 5 Eylül 'de İtalya'ya karşı oynayacak. Türkiye , Berlin'de oynanacak grup maçlarını başarıyla geçmesi halinde Fransa’da final turlarına katılacak.

"ENES İLE GURUR DUYUYORUZ FAKAT..."

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, "Enes Kanter, NBA'de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ediyor. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Ancak son 2 yıldır çağrılmasına rağmen Türk Milli Takımı'na dahil olmadı. Geçen yıl Enes'le temas kurmaya çalıştım. İyi niyetli çabalarıma rağmen cevap alamadım. Görüşmeye davet ettim ama buluşamadık. Geçen yılki Dünya Şampiyonası öncesi menajerleri aracılığıyla Milli Takım'a geleceğini bildirdi. Hazırlıklar başlayacağı dönemde menisküs ameliyatı oldu. Kapıyı yine açık bıraktım, ancak sakatlığı uzadığı için gelemedi. O süreçte güzel bir uyum yakaladık. Uzun rotasyonunda Ömer Aşık, Furkan Aldemir, Semih Erden ve Oğuz Savaş gibi, mücadele ettikleri liglerde iyi işler yapan oyuncular var. Biz bu havayı gördük ve ona göre değerlendirme yaptık. Enes, benden önceki dönemde yaşanan olay için özür dilemedi ve sıcak yaklaşımıma olumlu cevap vermedi. Bu yüzden Milli Takım'a davet etmedik" ifadelerini kullandı.

A Milli Takım aday kadrosunda şu oyuncular yer alıyor: