ABD Açık yine yağmura teslim

Teniste sezonun son grand slam mücadelesi olan ABD Açık'ta, bazı maçlar yağmur nedeniyle yarım kaldı. Tek erkekler ve bayanlarda dördüncü tur maçlarından altısına başlanırken, bunlardan beşi ertelendi.

NEW YORK - Teniste sezonun son grand slam mücadelesi olan ABD Açık'ta, bazı maçlar yağmur nedeniyle yarım kaldı. Tek erkekler ve bayanlarda dördüncü tur maçlarından altısına başlanırken, bunlardan beşi ertelendi. Turnuvanın 1 numaralı seribaşı Amerikalı Andre Agassi, dördüncü turda vatandaşı Taylor Dent'i hükmen yenerek, çeyrek finale yükseldi. Dent üçüncü sette sakatlığı nedeniyle oyunu yarıda bıraktı. Amerikalı raket maç yarıda kaldığı sırada 6-7, 6-4 ve 7-5'lik sonuçlarla önde bulunuyordu.
Maçlar yarıda kaldı
3 numaralı seribaşı İspanyol Juan Carlos Ferrero, Amerikalı Todd Martin önünde ilk sette 6-2, Taylandlı Paradorn Srichaphan, Avustralyalı Lleyton Hewitt karşısında ilk sette 4-3 ve Arjantinli Guillermo Coria da İsveçli Jonas Bjorkman önünde ilk seti 6-0 alıp ikinci sette 2-0 öndeyken, sağanak yağmur nedeniyle karşılaşmalara zorunlu olarak ara verildi.
Tek bayanlarda ise Rus tenisçi Anastasia Myskina, Fransız rakibi Mary Pierce ile oyandığı maçın ikinci setinde 2-0 öndeyken yine yarım kaldı. Japon raket Ai Sugiyama'nın da İtalyan Francesca Schiavone ile yaptığı ve ilk seti 7-6 (7-5) aldığı karşılaşma, ikinci sette Sugiyama 5-4 öndeyken yağmur nedeniyle ertelendi.
Bayanlarda Serena ve Venus Williams kardeşler gibi favori tenisçilerin yer almadığı ABD Açık Tenis Turnuvası'nda, toplam 17 milyon dolar (yaklaşık 23.8 trilyon lira) ödül dağıtılacak. (Spor Servisi)