ABD'den başkan Yıldırım'a tepki

ABD'deki Fenerbahçe taraftarlarını çatısı altında toplayan Fenerbahçe USA Derneği, 100. yılı ve 17. Süper Lig Şampiyonluğu'nu New York'ta düzenlenen görkemli bir geceyle kutladı.

NEW YORK - ABD'deki Fenerbahçe taraftarlarını çatısı altında toplayan Fenerbahçe USA Derneği, 100. yılı ve 17. Süper Lig Şampiyonluğu'nu New York'ta düzenlenen görkemli bir geceyle kutladı. Times Meydanı'ndaki Marriot Marquis Hotel'de düzenlenen gecede taraftarlar gönüllerince eğlenirken, Başkan Aziz Yıldırım ile eski futbolcular Cemil Turan ve Selçuk Yula'nın, önceden söz verdikleri halde kutlama için New York'a gelememeleri tepkilere yol açtı. Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Turgay Kadıoğlu, Yıldırım'ın iki gün öncesine kadar baloya geleceğini belirttiğini, fakat son anda gelmekten vazgeçtiğini ve mesaj yolladığını açıkladı. Kadıoğlu, Fenerbahçe sevgisini ve Fenerbahçelilik duygusunu ABD'nin her köşesine yaymak için çalıştıklarını ve her zaman 'Kulübümüz bize ne verebilir değil, biz kulübümüze ne verebiliriz' felsefesiyle hareket ettiklerini sözlerine ekledi.
Ünlü klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici, şarkıcı Nükhet Duru ve iki Amerikalı dansözün renk kattığı gecede, Tuncay Şanlı ile Roberto Carlos imzalı formalar açık artırma ile 7 bin 500 dolara New York'taki ünlü Türk lokantalarından biri olan Ali Baba'nın sahibi Ali Rıza Doğan'a satıldı.