ABD'nin yıldızlarını 'Yıldız kızlar' söndürdü

10. Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası'na Türkiye galibiyetle başladı. Meksika'da düzenlenen şampiyonanın ilk maçında ABD'yle karşılaşan...

MEXICALI - 10. Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası'na Türkiye galibiyetle başladı. Meksika'da düzenlenen şampiyonanın ilk maçında ABD'yle karşılaşan 'Yıldız Kızlar', üç seti de alarak sahadan 3-0 üstünlükle ayrıldı ve şampiyonaya moralli başladı.
63 dakika süren karşılaşmaya hızlı başlayan milliler, üst üste buldukları sayılarla ABD'ye karşı üstünlüğünü ilk dakikalarda kurdu. İlk seti 25-19, ikinci seti 25-16 ve üçüncü seti de 25-19 kazanan milliler, ABD'yi zorlanmadan geçerken ABD'liler, Asuman'ın kullandığı servisleri karşılamakta çok güçlük çektiler. Melis 10 sayı ve 5 blokla oynarken, Büşra, Cansu, Fatma ve Naz 9'ar sayı aldı. Serpil de etkili oyunuyla dikkat çeken bir başka isimdi. Diğer tarafta ise ABD'li Tarah Murrey'in 16 sayısı takımını kurtarmaya yetmedi.
Türk Yıldız Kızlar Milli Takımı bugün 2001 ve 2003 yıllarının dünya şampiyonu Çin ile karşılaşacak, yarın oynayacağı Tunus maçıyla da grup mücadelelerini tamamlayacak. (Spor Servisi)