Abdülkadir Orman gözyaşlarıyla...

Abdülkadir Orman gözyaşlarıyla...
Abdülkadir Orman gözyaşlarıyla...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın önceki gün vefat eden babası Abdülkadir Orman’ın cenazesi dün İstanbul ’da toprağa verildi. Tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayata gözlerini yuman Orman’ın cenaze namazı, öğle namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınırken cenazeye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte spor camiasından çok sayıda kişi katıldı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da cenaze namazına iştirak ederken, beklenildiği gibi iki başkan farklı noktalarda durdu ve bir araya gelmedi.
Beşiktaş Futbol Takımı oyuncuları, teknik heyeti ve çalışanları hep birlikte camiye gelip, başkan Fikret Orman’a başsağlığı dilediler. Takım arkadaşı İbrahim Toraman ile kavga etmesi nedeniyle kadro dışı bırakılan Sezer Öztürk de Fatih Camii’ne gelip Orman’a taziyelerini iletti.
Fikret Orman’ın oldukça üzgün olduğu ve gözyaşlarını tutamadığı cenaze töreninin ardından Abdülkadir Orman’ın cenazesi Edirnekapı Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

Bayramlaşmalar bugün

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta ‘Geleneksel Bayramlaşma’ törenleri bugün yapılacak. Sarı-Lacivertli kulübün bayramlaşma töreni Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde 10.30-13.00 saatleri arasında yapılacak ve törene kulüp yöneticileri, yüksek divan kurulu ve kongre üyeleri katılacak.
Siyah-Beyazlılar da Süleyman Seba Spor Salonu’nda saat 11.00’de bayramlaşacak. Törene katılmak isteyen üyeler için kulüp binasından servis kaldırılacağı bildirildi.