'Abdullah Avcı kumar oynadı'

'Abdullah Avcı kumar oynadı'
'Abdullah Avcı kumar oynadı'
Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin sahasında 1-0 kazandığı Medipol Başakşehir maçını değerlendirdi.

NTV Spor'da yayınlanan '%100 Futbol' programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Başakşehir maçının devre arasında, "Ben teknik direktör olsam, 'üç büyükler'den Mehmet Topal, Sosa ve Ozan'ı veya bilemedin ikisini alırım. Fenerbahçe'nin bu orta saha yapısıyla üretme şansı kolay olmuyor. İki antrenörün de hamle yapması lazım. Ozan'ın pozisyonu tehlikeli hareket vermeyebilirim ama son dakikadaki pozisyon sarı kartlık bir pozisyon. Abdullah Abcı'nın Badji'yi alması lazım. Hakem atmadı, atamadı. Abdullah Avcı atmalı" ifadelerini kullandı.

Eski milli futbolcu, karşılaşmanın ardından ise "Abdullah Avcı kumar oynadı. Badji'nin atılmama ihtimali yoktu. Atılana kadar hiç müdahale etmedi pozisyonlarda. Fenerbahçe'nin uzun süre tek kale oynadığı fakat ceza sahasına giremediği bir maç oynandı uzun süre. Badji oyundan atılınca Başakşehir geriye çekilmek zorunda kaldı ve Fenerbahçe psikolojik bir üstünlük sağladı. Ona rağmen fazla pozisyon bulamadı. Golde de Gökhan Gönül'ün çalımından sonra Bruno Alves'in sola doğru muazzam bir pası vardı" dedi.

Ünlü yorumcu, karşılaşmanın tek golüne ilişkin, "Luis Nani'nin golünde ofsayt var mı yok mu konusunu birkaç hakem dostuma sordum. 'Van Persie ofsaytta değil, mesafe var' dediler" şeklinde konuştu.