Abdullah Avcı'dan Selçuk İnan itirafı

Abdullah Avcı'dan Selçuk İnan itirafı
Abdullah Avcı'dan Selçuk İnan itirafı
2011-2013 yılları arasında A Milli Futbol Takımı'nı çalıştıran teknik direktör Abdullah Avcı, isim vermeden Selçuk İnan yüzünden bütün dengelerin bozulduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Gençlik Spor’ dergisine konuşan Abdullah Avcı, Milli Takım'ı çalıştırdığı döneme dair soruyu yanıtlarken, “Başladığımda 2011 Kasım’ında herkesin yerden yere vurduğu bir Milli Takım vardı. Dünya markası Hinddink’in gittiği bu takımın tamamen değişmesi gerektiğinin herkes tarafından vurgulandığı bir süreçti. Benimle beraber 18 yeni oyuncumun oynadığı, özel müsabakaların son derece iyi gittiği, 2012 Avrupa Şampiyonası’nda olsa iyi olur dendiği ve Hollanda maçıyla şapkanın terse döndüğü, bir oyuncu üzerinden medyanın tamamen bana yüklenmesi içerideki dengeleri tümüyle bozdu" ifadelerini kullandı.

Avcı, Milli Takım’da teknik direktörlüğün çok önemli bir duygu, çok önemli bir görev ama çok yıpratıcı bir süreç olduğunun altını çizdi.

2011-2013 yılları arasında Milli Takım'ı çalıştıran Abdullah Avcı, Selçuk İnan’ı yedek bıraktığı için özellikle medya tarafından sert eleştiriler almıştı.