Abdurrahim Albayrak skandal hareketi için özür diledi

Abdurrahim Albayrak skandal hareketi için özür diledi
Abdurrahim Albayrak skandal hareketi için özür diledi
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, dün yapılan antrenmana gelen şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın oğlu Muhammet'i, yabancı futbolcular Sneijder ve Melo'ya tanıtırken yaptığı skandal hareket hakkında konuştu.

RADİKAL - Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı takımın dün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleşen antrenmanında çekilen şok görüntülere ilişkin GS TV'ye açıklamalarda bulundu. Tüm Türkiye 'den özür dileyen Albayrak, Başkan Duygun Yarsuvat'ın kendisine 'Bunlara takılma' dediğini söyledi.

Abdurrahim Albayrak'tan tartışılan hareket!

"AMACIMIZ MUHAMMET'E DESTEK VERMEKTİ"

31 Mart'ta Çağlayan Adliyesi'nde teröristler tarafından şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın oğlu Muhammet'i, Sneijder ve Melo'ya tanıtırken yaptığı el hareketleri nedeniyle eleştirilen Albayrak, "23 Nisan vesilesiyle Muhammet'i buraya getirmeye karar vermiştik. Amacımız ona destek vermekti. 2.5 saat içerisinden 2 saniyelik görüntü çıkartmak hiç hoş olmadı. Onu buraya mutlu etmek için çağırdık. Sneijder'e anlatış şeklim yanlış anlaşılmış olabilir. Eğer bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem tüm Türkiye'den özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

"YARSUVAT ARADI 'BUNLARA TAKILMA' DEDİ"

Bu olay sonrası Başkan Yarsuvat ile arasında geçen konuşmayı da açıklayan sarı-kırmızılı yönetici, "Başkanım aradı ve ‘Herkes mutlu, böyle bir davranışta bulunduğun için teşekkür ederim. Bunlara takılma’ dedi. Eğer ben yanlış yapmış ya da yanlış anlaşılmaya neden olduysam herkesten, tüm Türkiye’den özür diliyorum. Duygusal bir insanım. Muhammet’i üzmeyelim, gelin Muhammet’e destek olalım. Ben Muhammet’i Galatasaray maçına da götüreceğim. Bunu Hamza Hamzaoğlu ile de konuştuk" dedi.

Ahmet Özdoğan, Galatasaray başkan adayı oldu