Abel Xavier gün sayıyor

Galatasaray'ın ara transferde renklerine bağladığı Portekizli futbolcu Abel Xavier, Avrupa'nın en güçlü takımlarından birinde oynadığı için çok mutlu olduğunu ve bir an önce formayı giymek için sabırsızlandığını söyledi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'ın ara transferde renklerine bağladığı Portekizli futbolcu Abel Xavier, Avrupa'nın en güçlü takımlarından birinde oynadığı için çok mutlu olduğunu ve bir an önce formayı giymek için sabırsızlandığını söyledi.
Sarı-Kırmızılı takımı yakından tanıdığını vurgulayan Xavier, sözlerini şöyle sürdürdü: "Terim'i tanıyordum. Galatasaray'ı ise Avrupa'da oynadığı maçlardan biliyorum. Arkadaşlık ortamı çok güzel, bu nedenle zorluk çekeceğimi sanmıyorum. Ayrıca teknik heyet ve takım arkadaşlarım bana her konuda yardımcı oluyorlar. Dil konusunda da bir sorun yaşamadık. Galatasaray'ı tercih etmemdeki en önemli nedenlerden biride, Türkiye'nin Dünya Kupası'ndaki başarısı oldu. Türkiye'nin oynadığı futbol beni etkiledi. Özellikle takım uyumu süperdi. Zaten bu uyum sayesinde Dünya üçüncülüğü geldi."
İngiltere ile Türkiye'nin 2 Nisan'da oynayacağı maça da değinen Xavier, sözlerini şöyle tamamladı; "Mücadeleyi merakla bekliyorum. İki ülke de savaşçı bir takıma sahip. Karşılaşma çok zevkli geçecek. Bana göre Türkiye gruptan lider olarak çıkıp, Portekiz vizesini alır. Umarım, 2004'te de Portekiz formasıyla Türkiye'ye karşı oynarım."
Bu arada Sarı-Kırmızılılar'da sakatlıkları süren Ümit Karan ve Suat Kaya ve Hakan Ünsal'ın bu hafta oynayıp oynamayacaklarının maçgününde belli olacağı açıklandı.