Acaba o gün bu gün mü?

Acaba o gün bu gün mü?
Acaba o gün bu gün mü?

Abdullah Avcı tarafından sağ bekte değerlendirilen Hamit Altıntop, Robben karşısında oldukça zorlanmıştı.

Milliler bugün 2014 Dünya Kupası elemelerindeki ikinci maçında Estonya'yı ağırlarken Abdullah Avcı, Hollanda'ya karşı oynatmadığı Selçuk İnan için "Onun da oynayacağı günler olacak" dedi.

İSTANBUL - Milli takımın patronu Abdullah Avcı, Selçuk İnan’ın bugün Estonya’ya karşı ilk 11’de olup olmayacağına dair ser verdi sır vermedi!..
2014 Dünya Kupası Grup Elemeleri D Grubu ikinci maçında bugün Estonya’yı ağırlayacak. Şükrü Saracoğlu’ndaki mücadele saat 21.00’de başlayacak ve Star TV’den naklen yayımlanacak. Mücadeleyi Polonyalı Marcin Borski yönetecek.
Kaleci Tolga Zengin ile birlikte maç öncesi dün basının karşısına çıkan Abdullah Avcı’ya sorular yoğunlukla Hollanda karşısında oynatmadığı ve bu nedenle de yoğun eleştiri aldığı Selçuk İnan konusunda geldi.
Hollanda’ya karşı sahaya sürülen kadroya dair medyada yapılan yorumları doğrudan değil ama dolaylı da olsa takip ettiğini belirten Avcı, “Bugün oynamayan oyuncularımız da yeri geldiğinde forma giyecek” diye konuştu.

‘Tebeşir dönemi bitti’ Selçuk’u Hollanda maçının stratejisi nedeniyle oynatmadığını kaydeden Avcı, “Hollandalı Bundesliga gol kralı Klaas-Jan Huntelaar oynamıyor, ligimizin en değerli yabancısı Dirk Kuyt da oynamıyor. Selçuk da bizim en değerli oyuncumuz, zamanı gelince oynayacak” dedi. Selçuk konusundaki eleştirileri beklediğini ve bunu da anlayışla karşıladığını söyleyen Avcı, “En sağlıklı kararı verdiğimizi düşünüyorum. Kadro seçimi bize ait. Milli takımdaki değişime herkes saygı gösterecek ve neler olacağını göreceğiz” diye konuştu.
Alan savunması yaptıklarını belirten Avcı oynadıkları Hollanda maçından önceki 7 maçta hiç duran toptan gol yemediklerinin altını çizerek, “Bazı değişimler olacak. Tahta-tebeşir dönemi bitmiştir, bilgisayar ve barkovizyon dönemi başlamıştır” dedi.
Hollanda karşısında topa sahip olma oranlarının eşit olduğunu hatırlatan Avcı, “Belki rakipten fazla pozisyona girdik. Rakibimize kendi sahasında baskı uyguladık. Oyunun her anında ve maçın sonuna kadar oyunun içinde olduk. Tabii ki skor önemli, bunu almak istiyorduk. Skoru alamadık. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. 25 yaş ortalamasıyla, 6 tane yeni oyuncu, ileriye dönük bize son derece doğru mesajlar vermiştir” dedi. Estonya’nın geçen sene play-off oynağını kaydeden Avcı, içsahadaki ilk resmi maçında gruptaki ilk galibiyetlerini almak istediklerini söyledi.

‘HOLLANDA ŞANSLIYDI’
Estonya Teknik Direktörü Tarmo Rüütli, bugün zorlu bir mücadele olacağını belirterek, “Karşılaşmayı kolay hale getirmek için elimizden geleni yapmak zorundayız. İlk maçta defansta büyük hatalar yaptık ve yarın bunu tekrarlamamak için savunmada daha koordineli olmalı ve güçlü durmalıyız. Hollanda’nın cuma akşamı oldukça şanslı olduğunu gördük. Türkiye birçok gol fırsatı yakaladı ancak değerlendiremedi. Çok dikkatli olmalıyız” dedi.