Acılı Antep Avrupa'da tatlı

UEFA Kupası'nda Fransa'nın Lens takımını 3-0 yenerek zoru başaran Gaziantepspor'da keyifler yerinde. UEFA Kupası ilk turunda İsrail'in Hapoel Telaviv takımını eleyerek bir...

GAZİANTEP - UEFA Kupası'nda Fransa'nın Lens takımını 3-0 yenerek zoru başaran Gaziantepspor'da keyifler yerinde. UEFA Kupası ilk turunda İsrail'in Hapoel Telaviv takımını eleyerek bir ilki başaran Gaziantepspor'un, ikinci turda da başarılı bir sonuç elde etmesi, yönetim, teknik heyet ve taraftarı sevince boğdu. Gaziantep Basın Sözcüsü Akif Ekici, mutlak galibiyet için hazırlandıkları Lens karşısında mükemmel bir oyun sergileyerek sahadan üç farkla ayrılmayı başardıklarını söyledi.
Maça iyi başlayan taraf olduklarını ve 90 dakika boyunca rakibe
oranla üstün oynadıklarını ifade eden Ekici, "Amacımız, hem ligde, hem de UEFA'da başarılı olmak. Bunun için çalışıyoruz. Lens karşısında ortaya konulan güzel futbol, başarılı olduğumuzu ortaya koyuyor. Türk futbolunu Avrupa'da en iyi şekilde temsil edip, Türkiye'nin tanıtımına da katkı sağladığımız için çok mutluyuz" diye konuştu. Ekici, 18 takımlı ligde, takımların başarıları ile değerlendirilmeleri gerektiğine ve Anadolu takımlarının daha fazla desteğe ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, "Ben, futbolda dört büyükler olayına karşıyım. 18 takımlı ligde, tüm takımlar eşit olmalı ve başarıları ile değerlendirilmelidir. Türk futbolunun daha da ileri noktalara taşımak istiyorsak, her takıma gereken desteği vermek zorundayız'' dedi.
UEFA Kupası ikinci tur ilk maçında Sporting Lizbon ile evinde 1-1 berabere kalan Gençlerbirliği'nde, ise yöneticiler, futbolcuları Beşiktaş maçına motive etmeye çalışıyor. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav,
Beşiktaş karşısında tek hedeflerinin galibiyet olduğunu ifade ederek, "Böylece, hem Samsunspor yenilgisi, hem de Sporting Lizbon beraberliğini unutturmak istiyoruz" dedi. (Spor Servisi)