Açılışı Ümitler yapıyor

Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda, ilk üç maçını kazanarak liderliğini sürdüren Ümit Milli Takım, deplasmanda İngiltere ile karşı karşıya gelecek.

NEWCASTLE - Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda, ilk üç maçını kazanarak liderliğini sürdüren Ümit Milli Takım, deplasmanda İngiltere ile karşı karşıya gelecek. Ay-Yıldızlı ekipte, cezalı Selçuk ve Fatih'in dışında eksik oyuncu bulunmuyor. Teknik direktör Raşit Çetiner, grupta en zorlu rakiplerin Portekiz ve İngiltere olduğunu vurgulayarak, "Portekiz'i daha önce zorlu bir maç sonrası yenmeyi başarmıştık. Kazanmak istiyoruz ama buradan alacağımız bir beraberlik de bizim için çok önemli. Oyuncularımın kendilerine güveni tam. Tarihimizde hiç yenemediğimiz rakibimizden puan veya puanlar alacağız" diye konuştu. Ümit Milliler grubunda daha önce oynadığı maçlarda Slovakya'yı 2-1, Makedonya'yı 4-0 ve Portekiz'i ise 4-2'lik sonuçlarla yenmişti.
İngiltere cephesinde ise, teknik direktör David Platt, A takımdan Jeffers ve Jenas'ı Ümit Milli Takım kadrosuna aldı. İki futbolcu, Liechtenstein maçında İngiltere A Milli Takımı kadrosunda yer almıştı. Platt yaptığı açıklamada, bu maçı kazanmaktan başka şanslarının olmadığını ve grubun en güçlü ekibiyle karşılaşacaklarını söyledi. (Spor Servisi)