Acropolis'te kuzey rüzgârı

Dünya Ralli Şampiyonası'nın altıncı ayağı olan Acropolis Rallisi'nde Ford'un Estonyalı pilotu Markko Martin birinci oldu. Citroen'den İspanyol Carlos Sainz ikinci, Subaru'dan Norveçli Petter Solberg üçüncü sırayı aldı.

ATİNA - Dünya Ralli Şampiyonası'nın altıncı ayağı olan Acropolis Rallisi'nde Ford'un Estonyalı pilotu Markko Martin birinci oldu. Citroen'den İspanyol Carlos Sainz ikinci, Subaru'dan Norveçli Petter Solberg üçüncü sırayı aldı.
Kariyerinin ilk birincilğini yaşayan Martin, bu çıkışıyla şampiyonanın pilotlar sıralamasında da 23 puanla dördüncülüğe yükseldi. Ödül töreninde çok sevinçli olduğunu söyleyen Estonyalı pilot, "İlk gün işler iyi gittiğinde kendi kendime 'neden olmasın' demiştim. Ama yine de çok umutlu değildim doğrusu... Kürsünün en tepesinde olmak harika bir şey. Bütün ekibimize ve beni destekleyen seyircilere çok teşekkür ediyorum" dedi.
Toprak zeminde yapılan ve pilotlar tarafından Antalya'daki Türkiye Rallisi'nin parkuruna benzetilen Acropolis'te, iddialı Peugeot pilotlarının ilk üçün dışında kalması dikkat çekti. Ancak Martin'in sürprizine rağmen, Peugeot pilotu Richard Burns'ün klasmandaki liderliği devam ediyor. Dünya Ralli Şampiyon ası'nın bundan sonraki ayağı Kıbrıs Rum Kesimi'nde koşulacak. (Spor Servisi)