Ada basınından gerilime devam

İngiliz basını, Türkiye maçı öncesinde spor sayfalarında maçla ilgili haber ve değerlendirmelere geniş yer vermeyi sürdürüyor.

LONDRA - İngiliz basını, Türkiye maçı öncesinde spor sayfalarında maçla ilgili haber ve değerlendirmelere geniş yer vermeyi sürdürüyor. The Daily Telegraph Gazetesi, Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş'in önceki günkü açıklamalarını, 'Paranoya içinde olma ve bahaneler üretme çabası'
olarak değerlendirdi. Gazete, Güneş'in aslında ifadelerini mümkün olduğu kadar yumuşak tutup, maçın havasını da yumuşatmaya çalıştığını, ancak medyaya 'Takımla ilgili hassas bilgileri haber yapmayın' çağrısıyla aslında ne kadar büyük bir rahatsızlık içinde olduğunu ortaya koyduğunu iddia etti.
İngiliz gazetesi, Güneş'in, İngilizce'ye çevrilmeyen bir ifadesinin de hakemle ilgili görüşlerini içerdiğini ve teknik adamın basından bu konuda da sessiz kalmasını istediği yorumunu yaptı. The Daily Telegraph Gazetesi, konuyla ilgili makalesinin son bölümünde de bir David Beckham hayranı olduğunu bizzat itiraf eden, 2002 Dünya Kupası finalinde Brezilya-Almanya maçını yöneten İtalyan hakem Pierluigi Collina'nın maçın hakemi tayin edilmesinin, Türkiye'nin 'Paranoyalarını iyice arttırabileceği' yorumunda da bulundu. (Spor Servisi)