Ada sahillerinde ciddi bir prova

Portekiz'de yapılacak 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerindeki son maçını 11 Ekim'de İngiltere'yle oynayacak Milli Takım, bu karşılaşmanın son provasını, bu akşam İrlanda Cumhuriyeti önünde yapacak. Şenol Güneş'in kadrodaki tüm oyunculara şans vermesi bekleniyor.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

DUBLİN - Portekiz'de yapılacak 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerindeki son maçını 11 Ekim'de İngiltere'yle oynayacak Milli Takım, bu karşılaşmanın son provasını, bu akşam İrlanda Cumhuriyeti önünde yapacak. Şenol Güneş'in kadrodaki tüm oyunculara şans vermesi bekleniyor.
Tecrübeli çalıştırıcının bugünkü karşılaşmada oyuncuların ortaya koyduğu performansa göre İngiltere maçı öncesi takımın eksiklerini tespit edip, ona göre tedbir alacağı bildirildi. Ay-Yıldızlı ekibin Liechtenstein maçından farklı bir onbirle sahaya çıkacağı ve özellikle az forma şansı bulan oyunculara görev verileceği öğrenildi. Milliler dün akşam maçın oynanacağı Lansdowne Road Stadı'nda son çalışmasını yaptı. Futbolcuların, hayli ve istekli oldukları gözlenirken, Güneş, çalışmayı sık sık keserek uyarılarda bulundu. Başarılı hoca, İrlanda Cumhuriyeti maçının eksikleri görme açısından iyi bir fırsat olacağını vurgulayarak, "Artık sona doğru yaklaşıyoruz. Grubumuzda iyi sonuçlar aldık. Ancak Portekiz'e gitmek için 11 Ekim'de maçı kazanmak zorundayız. Hepimizin buna inancı tam. Milli takım olarak yine bir ilke imza atmak istiyoruz" diye konuştu.
'Dikkatli olmalıyız'
Menajer Can Çobanoğlu, İngiltere maçı öncesinde uyarılarda bulundu. Herkesi dikkatli olmaya çağıran Çobanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Rakibimiz, türlü oyunlarla Portekiz'e gitmemizi engelleyecektir. Bize, bin türlü tuzak kuruyorlar. Herkes soğukkanlı olmak zorunda. Ligimizdeki maçlarda bile dikkatli olmalıyız. En küçük bir olayı bile kullanacaklardır. Özellikle Şampiyonlar Ligi'ndeki Beşiktaş-Chelsea karşılaşması çok önemli." Çobanoğlu, İngilizlerin daha önce de buna benzer yollar izlediğini anımsatarak, "Seyircimizi tahrik edip, kriz yaratmak isteyecekler. İstanbul'daki İngiltere karşılaşmasına konuk taraftarlar alınmayacak. Ancak yine de dikkatli olmalıyız. Yapılacak bir hata bizi Portekiz'den edebilir" diye konuştu.
Öte yandan Milli Takımın resmi sponsoru Pepsi, İngiltere karşılaşması için vereceği 10 bin biletin 2 binini taraftarlara dağıttı. Taraftarlar kampanyaya yoğun ilgi gösteriyor.