Ada'da Chelsea'den rekorlu açılış

İngiltere Premier Ligi'nin şampiyonluk adaylarından Chelsea, sezona rekorlu bir başlangıç yaptı. Londra ekibi, sahasında konuk ettiği Birmingham City'yi 3-2 yenerken...

LONDON - İngiltere Premier Ligi'nin şampiyonluk adaylarından Chelsea, sezona rekorlu bir başlangıç yaptı. Londra ekibi, sahasında konuk ettiği Birmingham City'yi 3-2 yenerken, Stamford Bridge'deki yenilmezlik unvanını 64 maça çıkardı ve bir Premier Lig rekoruna imza attı. Eski rekor, 1978-1980 sezonları arasında 63 iç saha maçında yenilgi yüzü görmeyen Bob Paisley'in Liverpool'undaydı. Chelsea'yi Stamford Bridge'de yenmeyi başaran son ekipse Arsenal'dı. 'Maviler'i rekora taşıyan goller 18. dakikada Pizarro, 31'de Malouda ve 50'de Essien'den gelirken, 15'te Forssell'in, 36'da ise Kapo'nun sayıları Birmingham'a yetmedi.
Son şampiyon Manchester United, Old Trafford'da Reading'i ağırlarken, taraflar sahadan golsüz beraberlikle ayrıldı. Arsenal ise Fulham'ı sahasında 2-1 yenerken ecel terleri döktü. Bundesliga'da dün iki maç oynandı. Alınan sonuçlar şöyle: B. Dortmund-Duisburg: 1-3, Nürnberg-Karlsruhe: 0-2. (Spor Servisi)