Ada'da 'militan' tartışması

İngiltere'de yayın yapan The Times gazetesi, İngiltere Milli Takımı futbolcularının, İngiltere Futbol Federasyonu'nun Rio Ferdinand ile...

LONDRA - İngiltere'de yayın yapan The Times gazetesi, İngiltere Milli Takımı futbolcularının, İngiltere Futbol Federasyonu'nun Rio Ferdinand ile ilgili aldığı karardan dolayı Türkiye milli maçını boykot etmeyi düşündüklerini öne sürdü.
Gazetenin haberinde, David Beckham ve arkadaşlarının Ferdinand sorunu çözümleninceye kadar sahaya çıkmayacaklarına dair Futbol Federasyonu'na rest çektikleri iddia edildi. Futbolcuların, bu 'militan' duruşa kamp yapmakta oldukları Herdfordshire'daki otellerinde karar verdiklerini de savunan The Times, "Bütün ülkedeki taraftarlar bu olasılığın gerçeğe dönüşmesi halinde şaşkına dönecek. Ama gerçekten de böyle bir olasılık var" iddiasında bulundu.
'En doğal hakları'
İngiltere federasyonu ise futbolcuların Türkiye maçını boykot etmeye hazırlandıkları yolundaki iddiaları reddetti. Federasyon İletişim Direktörü Paul Barber, alınan kararla ilgili oyuncuların düşüncelerini açıklama hakkı olduğunu, federasyonun da bu tepkileri duymaktan mutlu olduğunu söyledi. Barber, Rio Ferdinand ile ilgili yapılan toplantının son derece dostane geçtiğini, futbolcuların maça çıkmamak veya Türkiye'ye gitmemek gibi bir tehditte bulunmadığını, her iki tarafın da birbirine karşı saygılı davrandığını açıkladı. Paul Barber, bu toplantının özel olduğunu ve taraflar arasındaki konuşmaların gizli tutulacağını da bildirdi. (Spor Servisi)