Adada sular durulmuyor

İngiltere Milli Takımı'nda her şey Ay-Yıldızlı ekip lehine gelişmeye devam ediyor. Her ne kadar Milli Takım yetkilileri ve futbolcuları, "Bunlar bizi yumuşatmak için yapılan oyunlar" dese de, İngilizler güç kaybetmeye devam ediyor.

LONDRA - İngiltere Milli Takımı'nda her şey Ay-Yıldızlı ekip lehine gelişmeye devam ediyor. Her ne kadar Milli Takım yetkilileri ve futbolcuları, "Bunlar bizi yumuşatmak için yapılan oyunlar" dese de, İngilizler güç kaybetmeye devam ediyor. Önce Ferdinand'ın kadrodan çıkartılması, ardından diğer futbolcular arasında başlayan "O yoksa, biz de İstanbul'a gitmeyiz" açıklamaları İngilizler'i bir hayli karıştırmışken, şimdi de İngiltere Futbol Federasyonu, sakatlığı geçmeyen golcü futbolcu Michael Owen'ın, Türkiye maçının kadrosundan çıkartıldığını açıkladı.
Liverpoollu oyuncu, cumartesi günü Arsenal ile yapılan lig maçında sakatlanarak, oyundan çıkmıştı. 53 kez milli olan ve İngiltere'ye bu maçlarda toplam 24 gol kazandıran Owen'ın yokluğu, Türkiye ile yapılacak önemli maçta teknik direktör Sven Goran Eriksson'u bir hayli sıkıntıya sokacak, kuşkusuz. Owen'ın yerine, nisan ayında Türkiye'ye karşı kazanılan 2-0'lık galibiyette takımın 1 golünü atan Aston Villa'dan Darius Vassel,
Owen'ın Liverpool'dan takım arkadaşı Emile Heskey veya Everton'ın genç oyuncusu Rooney'in oynaması bekleniyor.
'Bastonla bile yürüyemez'
Ferdinand krizi nedeniyle futbolcular ile federasyonu arasındaki sular duruldu, ancak olay hala gazetelerin manşetlerinde yer alıyor. The Guardian gazetesi, son gelişmeleri "Direnişçiler Ferdinand'ın ricası üzerine inlerine çekildi" başlığını kullanarak duyurdu. Eriksson'ın, yaptığı basın toplantısında, Owen'ın oynama şansını yüzde 50 olarak duyurmasına rağmen Guardian, ünlü futbolcunun 'bastonsuz yürüyemez durumda' olduğunu ve Türkiye'ye seyahat bile etmeyeceğini yazdı. Owen'ın durumuyla ilgili olarak büyük bir ekibin son ana kadar çaba gösterdiğini, ancak genç futbolcunun sakatlığının aşılamadığını da kaydeden gazete, "Eriksson bir ara sırf Türkiye üzerinde psikolojik baskı olsun, onun oynayabileceğini düşünsünler diye Owen'ı götürmeyi düşündü. Ama söz konusu futbolcunun durumunun ortaya çıkması üzerine Liverpool menajeri Gerard Houllier devreye girerek futbolcusunu geri çekti" diye yazdı
The Daily Telegraph yaşanan krizi "İngiltere huzursuz bir barış imzaladı" diye özetledi. Gazete, bu gelişmeyi Owen'ın 'kaçınılmaza boyun eğmesi' olarak niteledi. Bu arada gazetenin yazar kadrosu oyuncuların Türkiye maçından çekilme tehdidini ağır şekilde eleştirdiler. Bir köşe yazarı bütün bu olanlara İngiliz futbolcuların zenginlik ve bunun getirdiği şımarıklıklarının yol açtığını savundu. (Spor Servisi)