Adana Demirspor çark etti

Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından Futbol Federasyonu'na hafta sonunda sahaya 'Hepimiz Hrant'ız, Hepimiz Ermeniyiz' pankartıyla çıkmak için başvuruda bulunan Adana Demirspor Başkanı...

ADANA - Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından Futbol Federasyonu'na hafta sonunda sahaya 'Hepimiz Hrant'ız, Hepimiz Ermeniyiz' pankartıyla çıkmak için başvuruda bulunan Adana Demirspor Başkanı Adem Atılgan garip bir açıklama yaparak hata yaptığını söyledi. Başvurusunun reddedilmesinin ardından konuyla ilgili bir basın toplantısı yapma ihtiyacı duyduğunu ifade eden Atılgan tuhaf bir biçimde söylem değiştirerek "Yanlış yaptım. Camiadan ve Türk halkından özür diliyorum" dedi.
İlk tepkisini 'insani duygularla dopdolu, bir Türk ve bir Müslüman çocuğu olarak iyi niyetli bir tepki' olarak nitelendiren Atılgan şöyle konuştu: "Ancak, duygularımı belirtirken kulübün adını kullanmamam bir hataydı. Kendisini Türk kabul eden, dini, dili ne olursa olsun, ayakkabısı delik, kanlar içinde yerde yatan çocuk babası, torun dedesi bir insanın o halini görüp, eşinin 'ülkende kaldın' diye konuşması, beni duygulandırdı. Ancak, bu durum 'Biz de Ermeniyiz' demememi gerektirirdi. En azından 'Hepimiz Türküz' demeliydim. Ben Türkoğlu Türküm ve hacı çocuğuyum. Yanlış yaptım, Adana Demirspor camiasından ve Türk halkından özür diliyorum." (Spor Servisi)