Adana'nın da yolları taştan

İlk yarıda seyircisiz oynanan ve Revivo'nun Fenerbahçe formasıyla son resmi golüne imza attığı maçın rövanşında Adanaspor, Sarı-Lacivertli konuğuna acımadı.

ADANA - İlk yarıda seyircisiz oynanan ve Revivo'nun Fenerbahçe formasıyla son resmi golüne imza attığı maçın rövanşında Adanaspor, Sarı-Lacivertli konuğuna acımadı. 11. dakikada Necati'nin Rüştü'yle karşı karşıya kalmasına rağmen boşluğu dövdüğü pozisyonun ardından 16'da Tuncay sahneye çıktı ama kaleci Murat'ı geçemedi. 18'de Güney temsilcisi ilk golüne kavuştu. Sağdan kullanılan serbest vuruşta top önce Besçasnıh'ın kafasına sonra da Cafer'in göğsüne çarparak ağları buldu. 25'te Besçasnıh durumu 1-1 getirdiyordu ki, vuruşunu kaleci ayağıyla çıkardı. İlk yarının böyle biteceği düşünülürken 44'te Cafer'in soldan sürüklediği akında, Ümit Özat rakibini yere düşürdü. Cafer, travma geçirirken kazanılan penaltıyı Necati kullandı ve durumu 2-0 yaptı.
İkinci yarı bir ara Fenerbahçe ümitlenir gibi oldu. 56'da Rebrov'un sağdan kullandığı korner atışında Tuncay'ın kafası direğin üstünden autu boyladı. 69'da, Rebrov'un yerine giren genç Semih Besçasnıh'ın verdiği pası değerlendirip durumu 2-1'e getirdi. 71'de aynı Semih bu kez sağdan geldi ama vuruşu çok farklı bir biçimde dışarı çıktı.
80'de Fatih Akyel, ceza sahası içinde Necati'yi yere indirirken hakem Selçuk Dereli bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Fatih'in kırmızı kartla oyundan atıldığı bu pozisyonda topun başına gelen Necati, kendisinin ve takımının ikinci penaltısını da golle sonuçlandırdı: 3-1. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca, Oğuz Çetin ve öğrencileri için kâbusa dönüşen bu sezonda yine acı dolu bir 90 dakika bitiyordu.
(Spor Servisi)