Ada'nın gözü korktu

Eylül ayında oynanacak olan Makedonya-İngiltere milli takımlar maçında, İngiliz taraftar olmayacak. İngiltere Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Skopje'de yapılacak karşılaşmada olay çıkmaması için bu tür bir uygulamaya gidildiği belirtildi.

LONDRA - Eylül ayında oynanacak olan Makedonya-İngiltere milli takımlar maçında, İngiliz taraftar olmayacak. İngiltere Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Skopje'de yapılacak karşılaşmada olay çıkmaması için bu tür bir uygulamaya gidildiği belirtildi. Federasyon yetkilisi Paul Barger "Kendi güvenliğimiz açısından, Makedonya'daki karşılaşmaya seyirci götürmeme kararı aldık, daha fazla sorun çıkmasını istemiyoruz.
Umarım taraftarlarımız aldığımız karara saygı duyar ve Makedonya'ya gitmezler" açıklamasında bulundu. Ancak münferit olarak bu ülkeye gidecek taraftarlar, İngiliz yetkililerin uykularını kaçırıyor. Medya'nın, Makedonya maçında sahaya atılan maddeler için Türkiye'nin sahasının kapanmayacağını bilmesine rağmen gösterdiği kasıtlı çabanın arkasında, "Türkiye'nin sahasını kapatmadınız. Bize de ceza vermeyin" diyebilme planının yattığı belirtildi. (Spor Servisi)