'Ada'ya sürprizlerimiz var'

Süper Lig heyecanı Beşiktaş'ın şampiyonluğuyla noktalanırken, gözler Milli Takım'ın, Slovakya ve Makedonya ile oynayacağı maçlara çevrildi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

VİYANA - Süper Lig heyecanı Beşiktaş'ın şampiyonluğuyla noktalanırken, gözler Milli Takım'ın, Slovakya ve Makedonya ile oynayacağı maçlara çevrildi. Teknik direktör Şenol Güneş ve ekibi iki maçtan altı puan çıkarmayı hedeflerken, federasyon başkanı Haluk Ulusoy, Viyana'dan umut dağıttı, iddialı söylemlerde bulundu. "Artık final oynama zamanıdır" diye konuşan Ulusoy, Slovakya maçını eleme grubunda zorlu bir viraj olarak nitelendirerek "Ama bu gözler ne virajlar gördü; Slovakya'yı da geçeceğiz" dedi. Bu iki maçtan kayıpsız çıkmak zorunda olduklarını da hatırlatan başkan, "İngiltere'ye sürprizlerimiz var. İlk maçta, bize çok çektirdiler; psikolojik olarak ezdiler. Şimdi sıra bizde. Maç Diyarbakır'da mı oynanır, Trabzon'da mı bilemem. Bildiğim tek şey var o da İngiltere'yi hezimete uğratacağımız. İngiltere ile maçımız tam bir final olacak. Bu finalden galip çıkan da biz olacağız" diye konuştu.
Beşiktaş'ın şampiyon olmasında Sergen Yalçın'ın önemli bir rol oynadığına da işaret eden Haluk Ulusoy, "Sergen, son yılların yetiştirdiği en büyük yıldızdır. Onun da yanımızda olmasını çok isterdik, sakatlığı engel oldu" ifadelerini kullandı.
'Delil yoksa sussunlar'
Ligdeki hakem olaylarının yanı sıra teşvik primi söylentilerine de değinen Ulusoy, şöyle konuştu: "Hakem de insandır, hata yapar. Üstelik hakemlerimiz, maçları çok iyi yönettiler. Dünyanın neresinde hakem hatası yok ki? İspanya bile hakem hatasıyla Dünya Kupası'dan elenmedi mi? Galatasaray'ın, Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın verilen, verilmeyen penaltıları, golleri elbette var, bunu hepimiz izliyoruz. Bir yılı unutup, son üç haftada hakemlerimizi yargılamak pek de doğru değil; biraz kendilerine dönüp, özeleştiri yapsınlar. Son üç haftaya sığdırmasınlar. Günlerdir teşvik primi yazılıyor, gazetecisi yazıyor, yöneticisi iddialarda bulunuyor. Kim olursa olsun ister gazeteci, ister yönetici, ellerinde kanıt varsa getirsinler, en ağır cezayı verelim. Delil yoksa, o zaman sussunlar"
Christoph Daum'un Fenerbahçe'de büyük işler yapacağına inandığını da vurgulayan Ulusoy, "Fenerbahçe çok iyi bir hoca ile anlaştı" dedi. Şenol Güneş ile ilgili olarak da, "Hocamızdan memnunuz ve sözleşmesi bitene kadar beraberiz. Yok biraraya gelmiyorlarmış, yok aralarına kara kedi girmiş, bunlar iddiadan öteye gitmez" diye konuştu.