Addo Semih'in suratına tükürdü

Karşılaşmanın ilk yarısı oldukça gergin geçti. İki takımın oyuncuları hakem Webb'in birçok kararından sonra birbirleriyle dalaştı. Bir pozisyonda Semih Şentürk, Eric Addo'ya dirsek atarken Ganalı oyuncu meslektaşına tükürdü.

  • Karşılaşmanın ilk yarısı oldukça gergin geçti. İki takımın oyuncuları hakem Webb'in birçok kararından sonra birbirleriyle dalaştı. Bir pozisyonda Semih Şentürk, Eric Addo'ya dirsek atarken Ganalı oyuncu meslektaşına tükürdü. Devre bitimine doğru da Deniz Barış'ın yere düşerken Jan Kromkamp'ın bacağına basması üzerine ortalık yine gerildi. Danko Lazoviç ve Diego Lugano bu pozisyonda sarı kart görürken Fenerbahçeli taraftarların tel örgülere çıkmasını Hollandalı güvenlik güçleri engelledi.
  • Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, beklenildiği gibi Önder Turacı'nın yerine Gökhan Gönül'e ilk 11'de yer verdi. Milli takım kampından geç ve yorgun döndüğü için Konyaspor'a karşı oynamayan Uruguaylı Lugano da PSV Eindhoven karşısında takımdaki yerini aldı.
  • Fenerbahçeli taraftarlar ve gurbetçiler, Sarı-Lacivertli ekibin Eindhoven'daki sınavına büyük ilgi gösterdi. Philips Stadı'nda Fenerbahçe taraftarlarına ayrılan yerde 2 bin seyirci bulunurken, PSV tribünlerinde de çok sayıda Türk vatandaşı yer aldı. Rakip takım tribünlerinden bilet alan taraftarlar, içeriye girebilmek için ya PSV forması giydiler ya da atkısını taktılar.
  • Türk taraftarlar, bulundukları tribünün korkuluklarına, 'Hepimiz askeriz' yazılı pankartı astı. İngilizce olarak yazılan 'Fenerbahçe Cumhuriyeti, Yer: Her Yer, Nüfus 25 milyon' pankartı da dikkat çekti.. Taraftarlar, maçın başlamasına kısa bir süre kala PKK'ya yönelik tepkili tezahüratlar yaparak tempo tuttu.
  • Karşılaşma öncesi stat hoparlörlerinden yapılan anonsta, statta bulunan tüm sporseverler ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı durmaya çağrıldı. Her yıl ekim ayında ırkçılığa karşı etkinlikler yapıldığı ifade edilen anonsta, "UEFA, her türlü ırkçılığın karşısındadır ve siz taraftarları ırkçılığa karşı birlikte mücadele etmeye çağırmaktadır. Hepimiz aynı futbol aşkını yaşıyoruz.
    Futbolu seven ırkçılığa, ayrımcılığa ve şiddete karşı durmalıdır" denildi.
  • Fenerbahçe sahaya ısınmaya çıkarken teknik direktör Zico'nun yardımcısı Santana, futbolcular Alex de Souza, Edu ve Deivid, Brezilyalı vatandaşları PSV kalecisi Gomes'le sohbet etti.