Adem Büyük: Ya sen hakemsin!

Adem Büyük: Ya sen hakemsin!
Adem Büyük: Ya sen hakemsin!
Kasımpaşa forması giyen Adem Büyük, İstanbul'da Gaziantepspor'a 2-1 yenildikleri maçın ardından zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Hakemin penaltı kararının yanlış olduğunu vurgulayan deneyimli futbolcu, devre arasında hakem Tolga Özkalfa'nın argo kelimeler kullandığını ve bağırdığını iddia etti.

Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında oynanan Kasımpaşa-Gaziantepspor maçı sonrası Adem Büyük'ün açıklamaları büyük yankı uyandırdı.

Karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa'yı eleştiren 28 yaşındaki futbolcu, "Maça aslında iyi başladık. Pozisyonlarda bulduk, golü de bulduk. Yani biz düşünüyoruz bu kadar ne yapmış olabiliriz diye. Öne geçiyoruz, ondan sonra işler tersine dönüyor. Bütün kararlar rakibe veriliyor. Anlamış değiliz. Tamam hakemlere saygı duyuyoruz, konuşmak istemiyoruz ama bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Artık bunlara gülüp geçiyoruz" dedi.

"FIFA KOKARTINI GÖRMEDİM"

Kasımpaşalı futbolcu, "Rakibin penaltısı öncesinde Kenneth'e yapılan faul var. Onun dışında penaltının dışarıda olduğunu gördüm, ama hakem içeride görmüş. Tamam olabilir hakemdir ama maç içindeki tutumu hiç hoş değil. Biz çocuk değiliz. Biz de burada ekmeğimizi kazanıyoruz. Argo konuşmalar, bağırıp çağırmalar. Ya sen hakemsin. Madem bir şey yapmadın neden bağırıyorsun? Herkes içeri girmiş sen oradan birilerine bağırıyorsun. Sahada her şeyi bıraktık biz. Maç bitmiş daha bazı şeylerin üstüne gitmeye gerek yok. Hakem FIFA kokartlıydı galiba ama ben bugün FIFA kokartını görmedim. Demek ki bazı eksiklikleri var ki FIFA kokartı alınmış" sözleriyle, hakem Tolga Özkalfa'ya tepki gösterdi.

"BELKİ CEZA ALACAĞIM AMA..."

Adem Büyük, "Bu konuşmalarımdan belki ceza bile alabilirim ama bunun önüne nasıl geçilecekse geçilsin çünkü bizim canımız yanıyor. İlk yarıda zaten belli bir puanımız gitti. Daha farklı yerlerde olacakken, daha farklı yerlerdeyiz. İstemiyorlarsa eğer bu ligde oynamamızı bırakalım formaları hiçbir maça çıkmayalım" ifadelerini kullandı.

"BİZ DE Mİ SAHADAN ÇIKALIM?"

Kasımpaşa kaptanı, "Verilen kararlardan sonra hocamız ilk yarıyı beklemeden içeriye girdi. Biz de aynı şeyi mi yapalım? Biz de 'oynamıyoruz' deyip çıkıp gidelim mi? Bunu mu istiyorlar? Bir şekilde bunun önüne geçilmesini istiyoruz. Bu mağlubiyetin bir bahanesi değil ama biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Yenildik, üzgünüz. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Arkadaşlarımı da çabalarından dolayı tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.