Adını anmayacağım!

Adını anmayacağım!
Adını anmayacağım!

Yıldırım, eski TFF Başkanı Aydınlar ın şike operasyonundaki tavrını beğenmeyerek Acıbadem ile kadın voleybol takımının işbirliğine de son vermişti.

Fenerbahçe Kulübü, voleybol liglerine isim sponsoru olan Aydınlar'ın Acıbadem'inin adını sitesinde anmıyor.­

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Acıbadem Sağlık Grubu arasında ‘3 Temmuz operasyonu’ ile birlikte başlayan ‘küslük’ sürüyor. Sarı-Lacivertli kulüp, voleybol liglerine sponsor olan Acıbadem’in adını sitesinde anmıyor.
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’na isim sponsorluğu yaparak büyük başarılara imza atan Acıbadem, futboldaki 3 Temmuz şike operasyonu ile birlikte Fenerbahçe ile yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. Fenerbahçe yönetimi, o dönem Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı da olan Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın takındığı tutumla Fenerbahçe’yi küme düşürmek istediğini savlayarak, voleyboldaki işbirliğini sona erdirmişti.
Yaklaşık bir yıl sonra Acıbadem yeniden voleybol sahalarına döndü ancak bu kez bir takımın değil hem kadın hem de erkekler voleybol 1. liglerinin isim sponsoru olarak. 23 Kasım’da imzalanan anlaşma sonrası ligler ‘Acıbadem 1. Voleybol Ligi’ olarak adlandırılmaya başlandı. Ancak Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesindeki voleybol haberlerinde bugüne kadar Acıbadem’in adını geçirmedi. Ezeli rakibi Galatasaray ise haberlerinde ‘Acıbadem 1. Voleybol Ligi’ ifadesini kullanmaya özen gösterdi. Beşiktaş da Acıbadem’in adını anmıyor lakin Siyah-Beyazlı kulübün sitesindeki haberlerde bırakın sponsor adını bazen oynanan maçın bir lig maçı mı yoksa kupa maçı mı olduğu dahi belirtilmiyor.

Mutlugil: Yazı göndereceğiz
Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, henüz kulüplerin yükümlülüklerine dair standartların tamamlanmadığını belirterek, “Bir hafta içinde bu çalışma tamamlanacak ve kulüplere resmi bilgilendirme yapılacak. Belirlenen standart bütün kulüpleri bağlayacak” dedi.Sizin talimatınıza rağmen Fenerbahçe, sponsorun adını anmazsa ne yapacaksınız?” sorusuna ise Mutlugil, “Acıbadem yıllardır voleybola yatırım yapıyor. Bilgilendirmeden sonra Fenerbahçe’nin de sponsorun adını kullanmamazlık edeceğini düşünüyorum” diye yanıt verdi.