Adli sicil kaydı bekleniyor

Adli sicil kaydı bekleniyor
Adli sicil kaydı bekleniyor
Trabzon'da alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü iddiasıyla 2 yıla kadar hapsi istenen Zokora için ülkesinden istenen adli sicil kaydı henüz gelmedi.

Bordo-mavili takımın 33 yaşındaki orta saha oyuncusu Didier Zokora'nın yargılanmasına Trabzon 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmada hazır bulunan Zokora'nın avukatı Cemil Birkan Altuncu, Adli Tıp raporunda ve daha önceki tanıkların da ifadelerinde görüldüğü gibi müvekkilinin alkollü olmadığının tespit edildiğini belirterek, kazanın alkolden değil, zeminin yağış nedeniyle ıslak olmasından kaynaklandığını söyledi ve futbolcunun beraatini istedi.

Mahkeme , Zokora'nın ülkesi Fildişi Sahili'nden istenen adli sicil kaydına gelecek cevabın beklenmesi için davayı erteledi.

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Zokora'nın kullandığı 61 MA 071 plakalı otomobil, 21 Eylül 2013 günü saat 03.00 sıralarında Karadeniz Sahil Yolu Değirmendere mevkiinde kontrolden çıkarak bariyerlere çarpmıştı. Kazadan yara almadan kurtulan Zokora'nın 0.75 promil alkollü olduğu belirlenmişti. Didier Zokora, 'Trafik güvenliğini tehlikeyi soktuğu' gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Osman ŞİŞKO (DHA)