Adnan Polat: Güzel günler yakın

Galatasaray, önceki yıllara göre transferde son derece etkin. Lincoln ve Tobias Linderoth gibi isimleri kadrosuna katan Sarı-Kırmızılılar'da ikinci başkan Adnan Polat...

İSTANBUL - Galatasaray, önceki yıllara göre transferde son derece etkin. Lincoln ve Tobias Linderoth gibi isimleri kadrosuna katan Sarı-Kırmızılılar'da ikinci başkan Adnan Polat, taraftarların değişim talebine kulak tıkayamayacaklarını, aylar önce planladıkları takım içi reformu gerçekleştirmeye başladıklarını söyledi.
Mali açıdan parlak günlerin uzak olmadığını belirten Polat, şöyle konuştu: "Borcumuz da abartıldığı gibi değil, 130 milyon dolar civarında. Seyrantepe'nin temelini bir ay içerisinde atmayı hedefliyoruz. Nakit sıkıntımızı Riva'yı satarak çok kısa sürede çözeriz. Ama çok daha iyi fiyatlara satabileceğimizi biliyoruz ve direniyoruz. Geçmişe yönelik UEFA'daki tüm borçlar bitti. Bugün itibarıyla çoğu futbolcunun tüm alacakları ödendi."
Yaşı nedeniyle eleştirilen teknik direktör Feldkamp'a sahip çıkan Sarı-Kırmızılı yönetici, "Ben insanların yaşıyla değil, aklı ve fiziki durumuyla ilgileniyorum. Galatasaray'ın bu yeniden yapılanmasında en başarılı olacak kişinin Feldkamp olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.
Haziran ayında yapılan divan toplantısındaki "Çapulcu taraftar istemiyoruz" sözlerine açıklık getiren Polat, "Taraftarımızın bu sözden alınmasına hiç gerek yok. Tribünlerdeki tanıdıklarımız, hiç tanımadıkları, hiç görmedikleri kişilerin o gün maçta sürekli su atıp daha maçın başında koltukları kırdıklarını söylediler. Benim sözüm bu kişilere" dedi.
Olaylı derbinin nedenleri
Polat'a göre Fenerbahçe maçında çıkan ve kulübün beş maç seyircisiz oynama cezası almasına neden olan olayların nedenleri şunlar:

  1. Kadıköy'de oynanan ilk maçta Gerets ve Mondragon'a yapılanlar ve taraftarlarımızın tek tek dövülerek tribüne sokulmaları.
  2. Son 10 yılda Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan her maçta futbolcularımıza ve taraftarlarımza yapılanlar.
  3- Fenerbahçe'nin alkışlanması için başlatılan gereksiz polemiğin taraftarımızı germesi ve medyanın tahriki.
  4. Maç günü çevik kuvvetle taraftarlarımız karşı karşıya geldi ve bir kıvılcımla kavga çıktı. Polisin biber gazı sıkması insanları çileden çıkardı.
  5. Fenerbahçe taraftarlarını korumak için parmaklıkları yeniden yapıp yükseltmemize karşın polisin koruma boşluğunu geniş tutması. Kombine bileti olan taraftarların tepki göstermesi.
  6. Maçtan önce gerekli aramanın yapılmaması. Stadın içindeki büfe işletmecisinin -sanki organizasyonun bir parçasıymış gibi- haddinden çok fazla suyu stada getirtmesi.