Adnan Polat: Lincoln var, dahası da var

Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat, "Lincoln'ün kulübü Schalke'yle pazarlıklarımız devam ediyor, bu pazarlıklar her an bitebilir" dedi.

SAMSUN - Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat, "Lincoln'ün kulübü Schalke'yle pazarlıklarımız devam ediyor, bu pazarlıklar her an bitebilir" dedi. Bir mağaza açılışı için Samsun'a gelen ve burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adnan Polat, takımda ciddi değişiklikler düşündüklerini, bu kapsamda da çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Transferi gerçekleştirilen ve kamuoyunun bildiği dört oyuncunun yanı sıra transfer görüşmeleri olumlu olan ve adlarını şu an için açıklamak istemedikleri bazı oyuncular bulunduğunu da anlatan Adnan Polat, "Bitirdiğimiz transferlerin şu anda sadece dört tanesini kamuoyu biliyor. Diğer bazı oyuncuların transferi de sonlandı ama bunları açıklamadık" diye konuştu.
'Carlos'un gelmesi önemli'
Adnan Polat, Brezilyalı oyuncu Lincoln'ün transferiyle ilgili olarak da bu oyuncunun kulübü ile pazarlıkların devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu: "Umut ediyorum bugün-yarın netleşir. Aramızda bir engel kalmadı. Futbolcu kesinlikle Galatasaray'a gelmek istiyor. Kulübü de anons etti bunu. Kulübü doğal olarak oyuncuyu ucuza vermek istemiyor. Biz de daha hesaplı almaya çalışıyoruz. Pazarlığımız devam ediyor. Bu pazarlıklar her an bitebilir."
Transfer konusunda bazı basın organlarında yer alan bazı isimlerle ilgili bir girişimleri olmadığını da belirten Galatasaraylı yönetici, "Basındaki transferlerden benim haberim yok. Gıyabımda yapılıyor demek ki onlar" diye konuştu.
Fenerbahçe'nin Roberto Carlos transferini de değerlendiren Adnan Polat, Carlos'un dünya futbolunda çok önemli bir isim olduğunu ifade ederek, "Fenerbahçe'ye hayırlı olsun. Carlos'un katkılarını ancak lig başladığında göreceğiz. Bu transferin bana göre şöyle bir faydası var. Önemli futbolcular, Türkiye'ye gelmekte tereddüt ediyorlar. Carlos'un ismi çok büyük olduğu için Türkiye ile anılınca diğer yabancı futbolcuların da o tereddütlerinin ortadan kalkmasına neden oluyor" dedi.
Orkun Usak Cim Bom'da
Galatasaray Bursaspor'a transfer olması beklenen kaleci Orkun Usak'la üç yıllık sözleşme imzaladı. Bursaspor, Sarı-Kırmızılıları transferde etik davranmamakla suçladı. Öte yandan Cim Bom Arjantinli Carrusca'yı kiralamak için Independiente'yle görüşüyor. Prensipte anlaşılan Volkan Yaman için ise Antalyaspor'un üç milyon avroda diretmesi üzerine bazı yöneticiler, bugün Antalya'ya gidecek. (Spor Servisi)