Adnan Polat'a tepki var!

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat'ın, Ali Sami Yen'deki olaylarda Sarı-Lacivertli bazı taraftarların da parmağı olduğu yönündeki açıklamalarına tepki göstererek...

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat'ın, Ali Sami Yen'deki olaylarda Sarı-Lacivertli bazı taraftarların da parmağı olduğu yönündeki açıklamalarına tepki göstererek, "Sayın Polat, kendi sahalarında çıkan olayları Fenerbahçe taraftarına yıkmaya çalışmaktadır" dedi. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Sayın Polat, Fenerbahçe olarak size çağrımız; Türk futbolunu ileri değil geri götüren, çirkinleştiren bu tür olaylardan reyting elde etmeye çalışmayın. Sorumlu bir yönetici gibi davranın ve önünüze her mikrofon uzatıldığında ortamı gerecek değil, dostluğu ve sporu yüceltecek açıklamalarda bulunun ya da susun." (Spor Servisi)
'Sayın Adnan Polat'a çağrı' başlığıyla yapılan açıklamada, Sarı-Lacivertli kulübün ortamı germemek için herhangi bir açıklamada bulunmadığı belirtilerek, Fenerbahçeli futbolcu ve yöneticilerin gösterdiği sağduyunun onda birini bile Galatasaray yönetiminin göstermediği iddia edildi. Adnan Polat'ın tüm suçu iki kişiye yıkarak ciddiyetten ve spor adamlığından uzak bir tutum sergilediğinin vurgulandığı yazıda "Sayın Polat, sorumlu bir yönetici gibi davranın ve önünüze her mikrofon uzatıldığında ortamı gerecek değil, dostluğu ve sporu yüceltecek açıklamalarda bulunun ya da susun. Açıklamalarınız hem size, hem kulübünüze, hem de Türk futboluna zarar vermektedir" denildi. (Spor Servisi)