Adnan Sezgin istifa etti

Adnan Sezgin istifa etti
Adnan Sezgin istifa etti
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, bugün yapılan olağanüstü toplantının ardından Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Polat, Galatasaray Sportif Direktörü Adnan Sezgin'in istifasını kabul ettiğini söylerken, teknik direktör Gheorghe Hagi görevine devam ettiğini açıkladı.

Polat şunları söyledi:

Çok kötü bir dönem yaşıyoruz. Futbolda büyük sıkıntıların olması ya da olmaması topun 5 santim yukarıya ya da aşağıya değmesiyle ilgili bir spor futbol. Bu yüzden çok ilgi çekiyor. Taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum; Galatasaray Spor Kulubü olarak hiç bir ortamda havlu atmadık, mücadelemizi ligin son maçına kadar sürdüreceğiz.

Unutmasınlarki bu futbolcular büyük bir stres ve özgüven problemiyle sahaya çıkıyor. Sahaya çıkan futbolcuları protesto ederseniz ondan verim almak çok zor. Galatasaray'da hedefler bitmez, önümüzde çok önemli maçlar var. Galatasaray Türkiye Ligi'nin şampiyon olacak takımını belirleyecek konumda. Üst sıralardaki üç takımla maçımız var.

Bu sıkıtılı dönemde beklentimiz, camianın bize destek olması. Yerimizdeyiz, sağlamız ve işimize bakıyoruz. Sportif Direktörümüz Adnan Sezgin bugün yanıma geldi ve şunu ifade etti; "Ben daha fazla Galatasaray'ın zarar görmesini istemiyorum, Galatasaray'ın selameti için benim istifam gerekiyorsa, istifamı arz ediyorum" dedi.

Ben de Adnan Sezgin'in istifasını kabul ettim. Adnan Sezgin, bana muhalif kesimler tarafından günah keçisi ilan edildi ve hiç haketmediği muameleye tabi tutuldu. Bu bana ilettiği 6. istifadır. Bugüne kadar bize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Adnan Sezgin'in bunu haketmediğini söylüyorum. İnşallah bundan sonrası Galatasarya için daha hayırlı olur. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. (gazeteport)