Adnan Sezgin: Oyuncularımız üzücü haberlerden etkilendiler

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, dün yaşanan terör olayının, futbolun önüne geçtiğini söyledi. Sezgin, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Oyuncularımız gelen üzücü haberlerden etkilendiler. Tüm şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Umarız bu son olur.

  • Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, dün yaşanan terör olayının, futbolun önüne geçtiğini söyledi. Sezgin, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Oyuncularımız gelen üzücü haberlerden etkilendiler. Tüm şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Umarız bu son olur. Yetti artık. Bu ülkenin her ferdi gibi futbolcularımız da etkilendi. Unutmak kolay değil. Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp kenetlenme zamanı" dedi. Adnan Sezgin, beklemedikleri şekilde puan kaybı yaşadıklarını ifade ederek, "Kazanmak için sahaya çıkmıştık. Ummadığımız şekilde iki puan bıraktık. Saha içinde zaman zaman iyi oyun da çıkardık, ancak olmadı. Şimdi önümüzdeki Bordeaux maçına konsantre olacağız" diye konuştu.
  • Galatasaray'dan Ankaraspor'a kiralanan futbolcu Necati de maç sonrası yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın hâlâ kendi takımı olduğunu dile getirerek, "Ama geçici de olsa Ankaraspor forması giyiyorum ve ben profesyonel bir oyuncuyum. Elimden geleni yaptım. Takımımız zor durumda. Bir puan bizim için önemliydi, aldığımız için mutluyum" ifadelerini kullandı. Öte yandan Necati maçtan önce Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp'la öpüştü. Necati'yle birlikte Ankaraspor'a kiralanan Orhan Ak ve Emre Aşık ise maç kadrosunda yer almadı.
  • Dünkü terörist saldırılar, tüm Türkiye'de olduğu gibi Ali Sami Yen'de de protesto edildi. Galatasaray sahaya siyah formayla ve 'Hepimiz Mehmetçiğiz' pankartıyla çıkarken sarı-kırmızılı taraftarlar da tribünlere 'Türk Kürt kardeştir, bölücüler kalleştir', 'Şehitler ölmez' ve 'Hepimiz Mehmetçiğiz' pankartlarını astı. Ankaraspor da Sami Yen'in çimlerine üzerinde herhangi bir yazı bulunmayan simsiyah bir pankartla geldi. Kollarına siyah bant takan her iki takımın oyuncuları, maçtan önce birbirleriyle ve hakemlerle omuz omuza vererek şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunurken İstiklal Marşı'nı da ellerinde 'Hepimiz Mehmetçiğiz' pankartını tutarak söyledi.
  • Galatasaray, dün akşamki karşılaşmayla birlikte 'su faturası'nın tamamını ödemiş oldu. Geçen sezonun 33. haftasında oynanan Fenerbahçe derbisinde taraftarlarının sahaya pet şişeler yağdırması üzerine beş maç ceza alan Sarı-Kırmızılılar, bu sezona kalan cezalarını Ankaraspor maçıyla birlikte tamamladı. Seyircisinden mahrum kaldığı bu dönemde ilk dört maçını kazanan Cim Bom, son 'sessiz' akşamında ise beraberlikle yetindi.
  • Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, ligin 8. haftasında Kayseri deplasmanından 1-1'lik beraberlikle dönen kadroda zorunlu bir değişiklik yaptı ve ısınırken sakatlanan Volkan Yaman'ın yerine Hakan Balta'ya görev verdi.
  • Ligin galibiyeti bulunmayan tek takımı olan Ankaraspor, Aykut Kocaman'ın ayrılmasından sonra teknik direktörlük koltuğuna oturan Hikmet Karaman'la ilk maçına çıktı.