Adrian Iencsi Kartal'a yakın

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili, teknik direktör Mircea Lucescu ile birlikte gittiği Romanya'da, Rapid Bükreş'te forma giyen Adrian Iencsi'yle anlaşma sağladı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

BÜKREŞ/İSTANBUL - Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili, teknik direktör Mircea Lucescu ile birlikte gittiği Romanya'da, Rapid Bükreş'te forma giyen Adrian Iencsi'yle anlaşma sağladı. Rumen futbolcunun bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllık ön protokole imza attığı açıklandı. Resmi imza töreni ise sezon sonunda yapılacak. Rumen futbolcuyla sezon başında bu yana ilgilenen Siyah-Beyazlı yönetim, Rapid Bükreş Başkanı Çopos'un, "Aceleci davranmayın. Bu sezon burada oynasın, sonra masaya otururuz" demesiyle bu transferi askıya almıştı. 28 yaşında 1.86 metre boyundaki defans oyuncusu 9 kez milli formayı giydi. Iencsi 1994-96 Ceahlaul, aynı yıldan bu yana da Rapid Bükreş'de forma giyiyor. Takımında kaptanlık görevini de sürdüren Rumen oyuncu, ligdeki 220 maçta şimdiye dek 22 gol attı.
Kürüm'den PFDK'ya tepki
Asbaşkan Haşmet Kürüm yazılı bir açıklama yaparak Disiplin Kurulu'nun Galatasaray'a verdiği cezanın yetersiz oldğunu söyledi. Açıklamada, "Galatasaray'a ceza verilmemesi eşitlik ilkesini bozmuştur" denildi. Siyah Beyaz Derneği de yönetime tepki göstererek, "Gelişmeleri suskun kalarak izleyen yönetimi kamuoyuna şikayet ediyoruz" açıklamasını yaptı.
Siyah-Beyazlı takımda, sol kasığındaki ağrıları yüzünden MR'ı çekilen Ahmet Dursun'un durumunun iyi olduğu ve Adanaspor maçında oynayabileceği açıklandı. Bu arada, kaptan Tayfur, Tamer ve İbrahim, Özel Günhan Koleji'ndeki panele katıldı.