Affan Keçeçi'ye göre suçlu yöneticiler

Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci, Galatasaray-Fenerbahçe maçında yaşanan olayları tasvip etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

İSTANBUL - Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci, Galatasaray-Fenerbahçe maçında yaşanan olayları tasvip etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Keçeci, düzenlediği basın toplantısında, "Ülke olarak bunlara layık değiliz, ama maalesef oldu. Burada da herkese görev düşmekte. Futbol Federasyonu'nun üzerine düşen sportif görevin haricinde medyaya, İl Spor Güvenlik Kurulu'na da görev düşmektedir. Bu kurulun yetkilerini kullanacağından şüphe taşımamaktayız" ifadesini kullandı.
Affan Keçeci, statlarda gerilimin artmasındaki en önemli etkenlerden birinin kulüp yöneticileri olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Maç sonrası, o tansiyon içinde kendilerine hâkim olamayıp, ağızlarına geldiği gibi konuşmalarıyla, onları takip eden birçok taraftarı yönlendirme durumuna girdiklerinden, insanlar gerilmektedir. Buna kimsenin hakkı yok."
Keçeci, sezon bittikten sonra Profesyonel Futbol Disiplin Talimatı'nda radikal değişiklikler yapacaklarını söyledi. Affan Keçeci ayrıca, cumartesi günü Fenerbahçe'ye şampiyonluk kupasını Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'un vereceğini yineledi. (Spor Servisi)