Afrika Kupası'nda Gana finalde!

Afrika Kupası'nda Gana finalde!
Afrika Kupası'nda Gana finalde!
Afrika Kupası'nda Gana ile Ekvator Ginesi arasındaki yarı final mücadelesi taraftar olayları nedeniyle hakem tarafından durduruldu. Yaklaşık 35 dakikada duran karşılaşma daha sonra tekrar başladı ve Gana'nın 3-0 üstünlüğü ile sona erdi.

RADİKAL - Afrika Kupasında ev sahibi Ekvator Ginesi ile Gana arasındaki yarı final mücadelesi Gana'nın 3-0 üstünlüğü ile devam ederken çıkan taraftar olayları nedeniyle 82. dakikada hakem tarafından durduruldu.

3-0'lık yenilgiye sinirlenen ev sahibi Ekvator Ginesi taraftarları önce saha içinde Ganalı taraftarlara saldırdı. Paniğe kapılan Ganalı bazı taraftarların saldırıdan kaçmak için sahaya girdiği görüldü. Polisin müdahalesi sonrasında stadyum dışına çıkartılan Ekvator Ginesi taraftarları burada da dağılmayıp Gana taraftarlarını beklemeye başlayınca polis gaz bombaları ve helikopterlerle taraftarları dağıtmaya çalıştı. Hakem bu arada karşılaşmayı durdurdu.

MAÇ GAZA RAĞMEN BAŞLADI

Dışarıdaki taraftarları dağıtmak için kullanılan gaz bombalarının sahayı da etkilemesi sonrasında hakem maçı tekrar başlatmakta tereddüt yaşadı. Daha sonra 82. dakikada duran karşılaşmayı tekrar başlatan hakem, uzatmalara gerek duymadan bir kaç dakika daha oynattığı karşılaşmanın son düdüğünü çaldı ve olaylı maçı bitirdi. Karşılaşmayı Gana, 42. dakikada Jordan Ayew, 45. dakikada Wakaso ve 75. dakikada Andre Ayew'in golleriyle 3-0 yenerek Afrika Kupası'nda finale yükseldi. Gana final maçında Fildişi Sahilleri ile karşılaşacak. ( Hürriyet )


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Afrika

  ,

  Final

  ,

  taraftar

  ,

  hakem

  ,

  maç