'Ahmedinecad beni beğeniyor'

TSYD seminerinde konuşan İran'ın Persepolis takımının teknik direktörü Mustafa Denizli, iki ülke futboluna bakıldığında Türk futbolunun bir hayli önde olduğunun söylenebileceğini kaydetti. Tecrübeli teknik adam şöyle devam etti:

ANTALYA - TSYD seminerinde konuşan İran'ın Persepolis takımının teknik direktörü Mustafa Denizli, iki ülke futboluna bakıldığında Türk futbolunun bir hayli önde olduğunun söylenebileceğini kaydetti. Tecrübeli teknik adam şöyle devam etti: "Buna karşılık, İran'ın elinde bulundurduğu ve çıkarmaya devam ettiği yetenekleri var. Öküz altında buzağı arandığı için Türkiye'ye oyuncu tavsiye etmekte zorluk çekiyorum. Komisyoncu teknik direktör sınıfına sokmasınlar diye." Çalıştırdığı takımın taraftarlarının bir maçta hakeme Türkçe 'Aptal hakem' anlamına gelecek bir tezahüratta bulunduğu için bir maç seyircisiz oynama cezası aldıklarını belirterek şöyle konuştu: "İran futbolunda şiddet yok. Kirlilliğe ilişkin ise orada bulunduğum süre içinde hiçbir şey duymadım. Benim Derwall ile Galatasaray'da çalıştığım dönem, genel olarak Türk futbolunda bir milat kabul ediliyor. İran'da çalışmaya başladığım dönem de İran'da aynı şekilde görülüyor. Cumhurbaşkanı Ahmedinecad takımımızın taraftarı, futbolu seviyor. En beğendiği teknik direktör olarak da beni gösterdi. Maçlarımızı ortalama 60 bin seyirciye oynuyoruz. 15 tane günlük spor gazetesi çıkıyor."
Denizli, teknik direktörlerin tercümanlarına ilişkin bir soru üzerine, "Erdal Keser'in saha içi çalışmasını başarılı ama çevirmenliğine sıcak bakmıyorum" dedi. Denizli, Beşiktaş'tan resmi teklif alıp almadığına ilişkin bir soruyu da, "Bir takımın başında saygın bir teknik direktör varken teklif olmaz" diye cevapladı. (Spor Servisi)