Ahmet Hassan'ın maçı

Beşiktaş'ın prensip anlaşmasına vardığı Ahmet Hassan ısınmak için sahaya çıktığında Siyah-Beyazlı taraftarlardan büyük alkış aldı.

  • Beşiktaş'ın prensip anlaşmasına vardığı Ahmet Hassan ısınmak için sahaya çıktığında Siyah-Beyazlı taraftarlardan büyük alkış aldı. Mısırlı oyuncu önce konuk takım taraftarlarını selamladı, ardından da kendi seyircisine koşup alkış tuttu ve maçta da Gençlerbirliği'nin golüne imzasını koydu.
  • Geçen yıl Başkent ekibinden Beşiktaş'a transfer olan Tolga, eski yöneticilerine telefon açıp geri dönmek istediğini söyledi. Başkent ekibi yöneticileri 'bonservisini al gel' karşılığı verdi. Ayrıca Gençlerbirliği, Fenerbahçeli Ali Akdeniz ile de prensip olarak anlaşmaya vardığını açıkladı.
  • Bir grup Beşiktaş taraftarı sabah saatlerinde 19 Mayıs Stadı'na girerek, tüm stadı siyah-beyaz pankart ve flamalarla süsledi. Ancak Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav bunları toplatarak stat dışına çıkarttı. Beşiktaşlı taraftarlar, maç öncesinde Cavcav'a, bu davranışı ve hafta içinde yaptığı açıklamalar nedeniyle büyük tepki gösterdi.
  • Stadın 1600 kişilik kapasitesi bulunan, ancak 4 bin kişiye yer verildiği bildirilen protokol tribününde maç öncesi büyük bir izdiham yaşandı. Diğer tribünlerin ise yaklaşık üçte ikilik bölümünü Beşiktaşlı taraftarlar doldurdu.
  • Maç öncesinde protokol salonunda, iki takımın kulüp başkanları Serdar Bilgili ile İlhan Cavcav bir araya gelerek birbirlerine başarılar dilerken, İlhan Cavcav, hafta içinde medyada yer alan demecinin yanlış anlaşıldığını söyledi ve Beşiktaş'ın 100. yılında başarılı olmasını içtenlikle istediğini söyleyerek, buzları eritti. Çok heyecanlı olduğu görülen başkanlar, karşılaşmayı yan yana izlemeyi tercih etmediler.
  • Beşiktaş'ın ligin son haftasında karşılaşacağı Samsunspor, maçı İstanbul'da oynamayı tek şart öne sürerek kabul etti. Eğer Kartal'ın, şampiyonluğu garantilenirse Kırmızı-Beyazlılar, İnönü Stadı'nda oynayıp hasılatı da masraflar düşüldükten sonra alacaklar.
  • İstanbul'daki Galatasaray-Ankaragücü maçından dakika dakika teknik heyete bilgi verildi. Futbol Koordinatörü Erdil Arpacı kulaklıkla maçı radyodan dinleyip bilgi akışını sağladı.
  • Beşiktaş'a ayrılan tribünlerde biletler 30, 50 ve 75 milyon liradan satılırken, Başkent ekibinin taraftarları maçı kale arkasından 20 milyon ödeyerek izlediler. Gençlerbirliği yöneticileri, "İstanbul'daki kupa maçında bırakın hasılat almayı, neredeyse borçlu çıkacaktık. Beşiktaş ne ektiyse onu biçti" yorumunda bulundular.
  • Beşiktaş PAF takımı, Gençlerbirliği'ni 2-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Genç Kartallar, maçtan hemen sonra İstanbul'a döndü.