Ahmet'e yol göründü

Dış transferde yıldız oyuncuları kimselere bırakmayan son şampiyon Beşiktaş, içeride küçük çaplı bir Ahmet Dursun krizi yaşıyor.
Haber: MEHMET ALİ SABUNCU / Arşivi

İSTANBUL - Dış transferde yıldız oyuncuları kimselere bırakmayan son şampiyon Beşiktaş, içeride küçük çaplı bir Ahmet Dursun krizi yaşıyor. Kulüp Menajeri Sinan Engin'in, yönetime verdiği raporda golcü futbolcu Ahmet Dursun için, "Takımın disiplinine uymuyor; havayı bozuyor ve diğer oyunculara kötü örnek oluyor. İsteyen ya da kendisinin bulacağı bir kulübe verebiliriz" şeklinde bir rapor verdiği iddia ediliyor. Bu gelişmeyi öğrenen golcü futbolcunun, menajeri Ahmet Bulut aracılığıyla hem şu an tatilde bulunduğu Almanya'da, hem de Türkiye'de bir takım aradığı da öğrenildi.
Öte yandan Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, gelecek sezon için aradığı golcüyü Güney Amerika'da bulmaya kararlı. Rumen teknik adamın, bu konudaki en büyük yardımcıları ise Siyah-Beyazlı takımın iki Brezilyalı'sı, Zago ve Ronaldo olacak. Fransa'da düzenlenecek olan Konferedasyon Kupası'nda kafasındaki isimleri izleyecek olan Lucescu, son kararını bu turnuvanın ardından verecek.
Mısırlı iddialı konuştu
Beşiktaş'a transfer olduktan sonra tatil için Kahire'ye giden Ahmet Hassan, Siyah-Beyazlı taraftarlara umut dolu mesajlar yolladı. Yeni takımında, Gençlerbirliği'ndekinden daha başarılı olacağını söyleyen Mısırlı futbolcu, "Beşiktaş önümüzdeki sezon çok daha iyi bir kadroyla mücadele edecek. Okan Koç, benim takım arkadaşım ve onun ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu benden iyi kimse bilemez. Emre Aşık ve Sinan ise lige damgasını vuran oyuncular. Bu kadroyla hem Türkiye, hem de Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde önemli başarılara imza atarız" diye konuştu.