'Ahmet'in yaptığı bir, üç, beş değil'

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, sözleşmesi tek taraflı feshedilen Ahmet Dursun'un, Siyah-Beyazlı kulüpten herhangi bir alacağının olmadığını söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, sözleşmesi tek taraflı feshedilen Ahmet Dursun'un, Siyah-Beyazlı kulüpten herhangi bir alacağının olmadığını söyledi. Güreli, Ahmet'in sözleşmesini tek taraflı feshettiklerini, prosedüre göre de fesih tarihine kadar olan ödemeyi yaptıklarını, bunun dışında bu oyuncunun kendilerinden alacağının olmadığını kaydetti. Ahmet Dursun'un, basına yansımayan birçok disiplinsiz davranışlarda bulunduğunu belirten Güreli, şöyle konuştu: "Kendisine çok tolerans gösterdik. Ama Beşiktaş Kulübü dünyanın en ünlü futbolcusunun bile üstündedir. Bu tip disiplinsiz davranışlar affedilemez. Ahmet'in yaptığı bir değil, üç değil, beş değildi... Yönetim olarak, kanunların bize verdiği yetkiyle sözleşmesini tek taraflı feshettik. Prensip olarak da bu tarihe kadar olan alacakları futbolcuya ödenir."
Transferi gündemde
Güreli, Ahmet'in transferi konusundaki soruları ise şu şekilde yanıtladı:
"Yurtiçindeki mali ve federatif hakları bizdedir. Bu futbolcuyu transfer etmek isteyen kulüpten ricam, transfer için önce bize başvursunlar. Ahmet Dursun yurtdışından herhangi bir takımla anlaşma yapabilir. Dünyanın hiçbir kurumunda bu tip disiplinsiz davranışlara izin verilmez. Böyle yapıp da para alan bir futbolcu, diğer futbolculara haksızlık yapar." (Spor Servisi)