Akçaabat Sebat galibiyetle tanıştı

Karadeniz temsilcisi, Elazığspor'u 3-1 yenerek, Süper Lig'deki ilk galibiyetini aldı.

Akçaabat Sebatspor, Elazığspor'u 3-1 yenerek, Süper Lig'deki ilk galibiyetini aldı. 18. dakikada Semavi'nin soldan ortasında, arka direkteki Selahattin, topu Erman Özgür'e doğru çıkardı. Bu futbolcu da yerden gelişine bir vuruşla meşin yuvarlağı filelere gönderdi: 1-0.
25. dakikada konuk takımın Da Silva'yla sağdan kullandığı serbest vuruşta, ceza alanı içinde iyi yükselen Effa'nın kafa vuruşunda, top Metin Aktaş'ın solundan filelerle buluştu: 1-1.

İKİNCİ YARI

58. dakikada Sedat'ın sağdan pasında, Elazığspor savunmasının uzaklaştıramadığı top, ceza yayı üzerindeki Orhan Kaynak'ın önüne düştü. Bu futbolcu da yerden sert bir vuruşla kalecinin solundan topu filelere gönderdi: 2-1.
71. dakikada Abdurrahman'ın sağdan yerden ortasında, savunmadan seken topu Orhan Kaynak, yakın mesafeden boş kaleye göndererek filelerle buluşturdu: 3-1. Karşılaşmanın bundan sonraki dakikalarında başka gol olmadı ve Akçaabat Sebatspor, Elazığspor'u 3-1 yendi. Bu sonuçla evsahibi takım 3 puanla tanışırken, Elazığspor 4 puanda kaldı.